هدر موبایل
1395/03/24 12:39:36
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

سلب آرامش از بازار مسکن با سیاست های غلط بانکی/طرف حساب تسهیلات مسکن با بازپرداخت بالا اقشار مرفه هستند

نماینده مردم جهرم در مجلس، با بیان اینکه دغدغه مردم در درباره بازار مسکن نبود تسهیلات نبوده بلکه بازپرداخت بالای آن است، گفت: نرخ سودهای بالای بانکی رغبت برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن را کاهش داده است.
سلب آرامش از بازار مسکن با سیاست های غلط بانکی/طرف حساب تسهیلات مسکن با بازپرداخت بالا اقشار مرفه هستند نماینده مردم جهرم در مجلس، با بیان اینکه دغدغه مردم در درباره بازار مسکن نبود تسهیلات نبوده بلکه بازپرداخت بالای آن است، گفت: نرخ سودهای بالای بانکی رغبت برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن را کاهش داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/42822.jpg سلب,آرامش,از,بازار,مسکن,با,سیاست,های,غلط,بانکی/طرف,حساب,تسهیلات,مسکن,با,بازپرداخت,بالا,اقشار,مرفه,هستند Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ارایه تسهیلات مسکن به متقاضیان بدون وقفه در حال انجام است، گفت: متاسفانه سود بالای این تسهیلات عاملی برای کم شدن انگیزه مردم در جهت دریافت وام مسکن است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در حال حاضر سود تسهیلات مسکن بالای 20 درصد است، افزود: نرخ بالای سودهای بانکی در بازار مسکن نه تنها باعث رونق نخواهد شد بلکه آشفتگی این بازار را نیز دو چندان خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نرخ سودهای بالای بانکی رغبت برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن را کاهش داده است، تصریح کرد: مردم ترجیح می دهند خود را درگیر کارهای ریسک پذیر نکرده و با سپرده گذاری نزد بانک ها سود های کلان به جیب بزنند.

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه کمک به بازار مسکن نیازمند ارایه تسهیلات ارزان قیمت به حوزه ساخت و ساز است، گفت: تسهیلات حوزه مسکن باید با بهره ای در حدود 10 الی 12 درصد صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص تزریق 3 هزار میلیارد تومانی به حوزه مسکن از صندوق پس انداز مسکن یکم، افزود: باید بدانیم اگر این نوع منابع مالی هم به بازار مسکن تزریق شود علاج آشفتگی این بازار نخواهد بود.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، بیان اینکه حرکت جدی دولت در بحث مسکن باید همسو با توان مالی مردم باشد، گفت: بازپرداخت بیش از 2 میلیون تومانی تسهیلات مسکن با هیچ منطقی سازگار نیست./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet