هدر اصلی
1395/03/25 09:41:47
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به شکایت ایران از آمریکا به دادگاه لاهه:

دادگاه لاهه بی طرفانه به شکایت ایران از آمریکا رسیدگی کند/سرقت اموال ایران توسط آمریکا مسجل است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قدرت های سلطه گر تلاش دارند در دادگاه لاهه نفوذ کنند، تاکید کرد: از دادگاه لاهه انتظار می رود به شکایت ایران از آمریکا بی طرفانه رسیدگی کند.
دادگاه لاهه بی طرفانه به شکایت ایران از آمریکا رسیدگی کند/سرقت اموال ایران توسط آمریکا مسجل است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قدرت های سلطه گر تلاش دارند در دادگاه لاهه نفوذ کنند، تاکید کرد: از دادگاه لاهه انتظار می رود به شکایت ایران از آمریکا بی طرفانه رسیدگی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/67961.jpg دادگاه,لاهه,بی,طرفانه,به,شکایت,ایران,از,آمریکا,رسیدگی,کند/سرقت,اموال,ایران,توسط,آمریکا,مسجل,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ثبت شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه در خصوص برداشت 2 میلیارد دلاری از اموال کشور، اظهار داشت: یکی از راه های احقاق حقوق ملت ایران و بازگرداندن اموال سرقت شده ملت ایران که به سریال تبدیل شده و سرقت های زنجیریه شکل گرفته است، اقدامات حقوقی است که وزارت امور خارجه صریح و شفاف اعلام کرد که ما از  طریق شکایت به مراجع قانونی احقاق حقوق خواهیم کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه شکایت از آمریکا پیچیدگی ها خاص خود را دارد، توضیح داد: این شکایت به دلیل پیچیدگی و ضرورت تنظیم اسناد و مدارک، اکنون قابل طرح در دادگاه لاهه است، امیدواریم دادگاه لاهه به عنوان مرجع قضایی مانند سازمان ملل متحد تبدیل به ابزار قدرت های سلطه گر نشود و بی طرفانه قضاوت کند تا حقوق مردم ایران استیفا شود.

وی تاکید کرد: دادگاه بین المللی لاهه نباید تحت تاثیر کشورهای رفتاری سیاسی اتخاذ کند بلکه انتظار داریم حقوقی بگیرد، چرا که سرقت اموال ایران کاملا مسجل است و انتظار ملت این است که این مرجع تنها تصمیم قضایی بگیرد.

نقوی حسینی به سابقه دادگاه لاهه در قبال ایران اشاره کرد و گفت: ایران پس از توافق الجزایر در پرونده های مورد مناقشه زیادی داشت که دادگاه لاهه به شهروندان ایران حق داده اما قدرت‌های سلطه گر تلاش می کنند بر روی چنین محاکمی نفوذ کنند تا  نتایج مورد نظر خود را کسب کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد جواد ظریف در آخرین گزارشی که در صحن علنی ارائه کرد گفت: همین چند روز آینده یک شکایتی در لاهه ثبت می‌کنیم تا قانون‌شکنی آمریکا را به جهانیان نشان دهیم. حالا ما با خیال آسوده به دنبال حقوق ملت ایران هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet