هدر موبایل
1395/03/24 14:05:36
سرویس صحن
سعیدی در تذکر شفاهی:

حضور در کمیسیون‌ها باید براساس تخصص و تجربه باشد

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه تعیین اعضای کمیسیون‌ها گفت: حضور در کمیسیون‌ها باید براساس تخصص، تجربه و سابقه عضویت در کمیسیون‌ها مدنظر قرار گیرد.
حضور در کمیسیون‌ها باید براساس تخصص و تجربه باشد نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه تعیین اعضای کمیسیون‌ها گفت: حضور در کمیسیون‌ها باید براساس تخصص، تجربه و سابقه عضویت در کمیسیون‌ها مدنظر قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100564417267.jpg حضور,در,کمیسیون‌ها,باید,براساس,تخصص,و,تجربه,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، زهرا سعیدی در نشست علنی امروز (دوشنبه 24 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی با اشاره به سخنی از شهید مطهری مبنی بر اینکه «دادن حق صاحبان استحقاق بدون هیچ تبعیضی به آنها عدالت است»، گفت: طبق ماده 40 آیین‌نامه که مقررات تعیین اعضای کمیسیون‌ها را مشخص می‌کند، روسای شعب چند روز پیش سوگند یاد کردند که براساس این آیین‌نامه عمل خواهند کرد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تعیین اعضا تخصص، تجربه و سابقه عضویت در کمیسیون‌ها، باید مدنظر قرار گیرد، افزود: حال حضور افراد برای عضویت کمیسیون ها، تحت چه شاخص‌هایی تعیین شده است؟ آیا می‌شود رئیس شعبه‌ای براساس سوگندی که یاد کرده آن 3 شاخصه اصلی که در آیین‌نامه ذکر شده در نظر نگیرد؟ حال چه اتفاقی افتاده که یک دکترای مهندسی نفت از حضور در کمیسیون انرژی جامانده است؟

وی ادامه داد: چگونه است که بنده با دو مدرک کارشناس ارشد صنایع با تخصص و تجربه و منطقه صنعتی از کمیسیون صنایع جا مانده‌ام؟ در حالی که هر کسی باید براساس تخصص و تجربه خود در کمیسیون‌ها فعالیت کند.

وی ادامه داد: براساس تبصره 1 ماده 41 نمایندگان حق دفاع در جلسه تعیین اعضای کمیسیون‌ها برای دفاع از خود را دارند، اما جلسه رأی‌گیری دیروز بدون حضور اعضا انجام شد. اما روسای شعب در جلسه رأی‌گیری حضور داشتند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی از رئیس و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که نگاه ویژه‌ای نسبت به پیگیری این موضوع که در رأی‌گیری اعمال نظر شخصی صورت گرفته، انجام شود.

علی مطهری نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر سعیدی گفت: آیین‌نامه طبق روال خود اجرا شده است. ممکن است شما از رأی نایب‌رئیس و روسای شعب رضایت نداشه باشید. البته در مورد روسای شعبه که با حضور خود آنها رأی‌گیری شده صحبت شما صحیح است و نظر هیات رئیسه نیز اصلاح این اشتباه است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتما آیین‌نامه در انتخاب اعضای کمیسیون‌ها مدنظر قرار گرفته است، ادامه داد: یک جلسه با حضور روسای شعبه و اعضای هیات رئیسه تشکیل می‌شود و برای جبران اشتباهات زمان مانده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet