هدر موبایل
1395/03/24 14:53:20
سرویس اجتماعی
هاشمی مطرح کرد؛

پیگیری حقوق کارگران آق‌دره تا حصول نتیجه نهایی/ بازنگری در قانون کارضروری است

نماینده مردم تکاب و دژ درمجلس با تاکید بر ضرورت بازنگری در قانون کار، گفت: نباید به کارگران بومی و منطقه ای، نگاه فصلی شود.
پیگیری حقوق کارگران آق‌دره تا حصول نتیجه نهایی/ بازنگری در قانون کارضروری است نماینده مردم تکاب و دژ درمجلس با تاکید بر ضرورت بازنگری در قانون کار، گفت: نباید به کارگران بومی و منطقه ای، نگاه فصلی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg پیگیری,حقوق,کارگران,آق‌دره,تا,حصول,نتیجه,نهایی/,بازنگری,در,قانون,کارضروری,است Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تذکر کتبی خود به وزیر صنعت و معدن و رییس جمهور درخصوص پیگیری مشکلات کارگران تکاب، گفت: علی رغم اینکه موضوع اجرای حکم شلاق برای 17 کارگر معدن طلای آق‌دره بازتاب گسترده ای داشت، اما تا کنون اقدام خاصی از سوی مسئولان برای پیگیری این موضوع انجام نشده است.

نماینده مردم تکاب و دژ درمجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر چندی پیش خود به این منطقه، افزود: متاسفانه مشکلات متعدد زیست محیطی شائبه های بسیاری را درحوزه آلودگی های زیست محیطی دراین منطقه بوجود آورده است، همچنین در این معدن قانون کار به طور صحیح اجرا نشده و به کارگران بومی و منطقه ای نگاه فصلی می شود.

وی با انتقاد از اینکه در منطقه از کارگران غیر بومی استفاده می شود، تصریح کرد: از سوی دیگر از محل ثروت های خدادای و انفال هیچ گونه عوارضی برای توسعه شهر در این منطقه صورت نگرفته است، بنابراین طی نامه ای به رئیس جمهور مشکلات موجود در منطقه مطرح شد؛ هرچند که تا کنون هیچ اقدامی از سوی مسئولان انجام نشده است.

هاشمی با تاکید براینکه تا احقاق حق کارگران موضوع را پیگیری خواهیم کرد، گفت: اگر بی توجهی مسئولان به این موضوع ادامه پیدا کند، مجلس و مجمع نمایندگان آذربایجان غربی به ناچار از ابزارهای نظارتی و قانونی خود استفاده می کنند.

وی با اشاره به جلسه مشترک با نماینده وزارت کار و فرماندار درمنطقه تکاب، تصریح کرد: دراین جلسه مسئولان ذی ربط متعهد شدند که کارگران در اسرع وقت به کار بازگردند، همچنین بیمه بیکاری برای کارگران فصلی ایجاد شود، البته این تعهدات تا کنون عملیاتی نشده است.

هاشمی با بیان اینکه وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکلات کارگران قول همکاری داده است، تصریح کرد: البته با توجه به محرومیت های موجود در منطقه مقررشد که تامین اجتماعی یک درمانگاه تخصصی درمنطقه احداث کند.

نماینده مردم تکاب و دژ درمجلس شورای اسلامی، گفت: برخورد غیرمتعارف درحوزه کارگری توسط سایر نهادها صحیح نیست، البته با توجه به شرایط موجود کارگران و حقوق 250 دلاری این قشر، باید در قانون کار بازنگری صورت گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet