هدر اصلی
1395/03/24 16:04:08
سرویس فرهنگی
جعفرزاده با انتقاد از اقدام دادستانی:

وزارت فرهنگ از برگزارکنندگان کنسرت تعهدات لازم را اخذ می‌کند/ ورود قوه قضاییه باید پس از وقوع جرم باشد

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه قوه قضاییه نقش نظارت بر امور اجرایی را ندارد، تصریح کرد: وزارت فرهنگ قبل از صدور مجوز برای برگزاری کنسرت، تعهدات لازم را از برگزارکنندگان اخذ می‌کند.
وزارت فرهنگ از برگزارکنندگان کنسرت تعهدات لازم را اخذ می‌کند/ ورود قوه قضاییه باید پس از وقوع جرم باشد نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه قوه قضاییه نقش نظارت بر امور اجرایی را ندارد، تصریح کرد: وزارت فرهنگ قبل از صدور مجوز برای برگزاری کنسرت، تعهدات لازم را از برگزارکنندگان اخذ می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/47750.jpg وزارت,فرهنگ,از,برگزارکنندگان,کنسرت,تعهدات,لازم,را,اخذ,می‌کند/,ورود,قوه,قضاییه,باید,پس,از,وقوع,جرم,باشد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد اظهارات سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه برگزار کنندگان کنسرت باید قبل از اجرا به دادستان تعهد بسپارند که اعمال خلاف عفت و نظم عمومی در جریان آن برنامه صورت نخواهد گرفت، بر احترام به حوزه اختیارات دولت تاکید کرد و گفت: ورود قوه قضاییه در این موارد باید بعد از مشخص شدن جرم مشهود صورت گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مطمئناً وزارت ارشاد قبل از صدور مجوز برای برگزاری کنسرت، به نکات لازم اشاره کرده و تعهدات لازم را نیز از برگزارکنندگان اخذ می کند و اقدام قوه قضاییه در این بخش به نوعی دخالت در وظایف دولت است.

وی تاکید کرد: طبیعتاَ برگزارکنندگان این نکته را می دانند که برای کنسرت های آتی خود نیز نیاز  به مجوز خواهند داشت لذا قوانین و ضوابط موجود در این بخش را رعایت خواهند کرد.

جعفرزاده با تاکید بر اینکه مطابق قانون اساسی، نظارت بر عملکرد دولت، وظیفه مجلس نمایندگان است، از دولت خواست تا با برخورد قاطعانه اجازه ندهد اختیارات اجرایی اش محدود شود.

وی با اشاره به وظایف قوه قضاییه نیز افزود: بدون شک پس از مشخص شدن جرمِ مشهود، دادستان می تواند اعلام جرم کند و روال قانونی دادرسی نیز مشخص است.

این نماینده با اشاره به ترافیک موجود در بخش رسیدگی به پرونده های حقوقی موجود در قوه قضاییه، از این قوه خواست تا الویت بندی فعالیت های خود را با توجه به این موضوع تعیین کرده و برای رسیدگی به مشکلات حقوقی شهروندان تلاش های بیشتری انجام شود.

جعفرزاده ایمن آبادی در نهایت از دولت خواست تا با عنایت به اهمیت حوزه فرهنگ و هنر در کشور، تدابیر لازم در این بخش را  اتخاذ کند و مجلس شورای اسلامی نیز با بیشتر ساختن نقش های نظارتی خود از بروز تداخل در بخش های مختلف جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی قوه قضاییه پیرامون لغو برخی از کنسرت ها با وجود دارا بودن مجوز وزارت ارشاد از سوی این قوه گفته است که در صورتی که برگزارکنندگان کنسرت تعهد بدهند هیچ کار خلاف نظم عمومی و عفت در جریان کنسرت شان صورت نخواهد گرفت، مجاز به برگزاری کنسرت خواهند بود و در صورتی که نتوانند تعهد بسپارند مجوزهای آنها لغو خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet