خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/03/26 10:10:52
سرویس فرهنگی
چنارانی مطرح کرد:

معلمان حق‌التدریس، دل‌نگران احتساب سنوات تدریس/ وزیر آموزش‌وپروش پاسخگو باشد

نماینده مردم نیشابور در مجلس معتقد است که هم اکنون بسیاری از معلمان حق‌التدریس قبل از سال۹۱ در سن ۵۰ سال به بالا قرار گرفته اند ولی هنوز ۱۰ سال سابقه کار دارند، به این دلیل که سنوات خدمت آنها از سوی وزارت آموزش و پرورش محاسبه نمی شود.
معلمان حق‌التدریس، دل‌نگران احتساب سنوات تدریس/ وزیر آموزش‌وپروش پاسخگو باشد نماینده مردم نیشابور در مجلس معتقد است که هم اکنون بسیاری از معلمان حق‌التدریس قبل از سال91 در سن 50 سال به بالا قرار گرفته اند ولی هنوز 10 سال سابقه کار دارند، به این دلیل که سنوات خدمت آنها از سوی وزارت آموزش و پرورش محاسبه نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604103289535181.jpg معلمان,حق‌التدریس،,دل‌نگران,احتساب,سنوات,تدریس/,وزیر,آموزش‌وپروش,پاسخگو,باشد Icana

هاجر چنارانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به لزوم احتساب سنوات معلمان حق‌التدریس قبل از سال91 گفت: معلمان حق‌التدریس معترض هستند که اگرچه آنها بر اساس قانون کار، 24 ساعت در هفته فعالیت کرده اند ولی در گزارش کار آنها از سوی آموزش و پرورش، ساعات حضورشان کمتر از این مقدار محاسبه شده است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از معلمان حق‌التدریس قبل از سال91 در سن 50 سال به بالا قرار گرفته اند ولی هنوز 10 سال سابقه کار دارند، اظهار کرد: سابقه کار برای این افراد به صورت واقعی حساب نشده است.

وی با تاکید بر اینکه حق این افراد است که میزان ساعاتی که محاسبه نشده بر اساس قانون همان سال‌ها در سابقه کار و حق بیمه‌شان لحاظ شود، افزود: چنین موضوعاتی انگیزه معلمان برای آموزش به دانش آموزان مناطق مختلف را کاهش داده است زیرا این معلمان در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند.

چنارانی با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش باید در این زمینه پاسخگو باشد، تصریح کرد: این موضوعات به آقای فانی ارائه شده ولی جلسات صوری برای رسیدگی، برگزار شده و اقدام خاصی انجام نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ضمن بیان اینکه این افراد به دلیل نیاز به شغل و البته رعایت قانون کار، 24 ساعت در هفته فعالیت کرده اند، افزود: از سوی آموزش و پروش سوءاستفاده‌ای صورت گرفته، به این دلیل که برای آنها ساعت کار کمتری گزارش شده و حق بیمه کامل پرداخت نشده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس بیان کرد: البته باید دید قانون در این زمینه چقدر دست آموزش و پرورش را باز گذاشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet