هدر موبایل
1388/02/15 11:52:00
سرویس سیاسی

ابوترابی فرد با رئیس مجلس بوسنی و وزیر ورزش و جوانان لبنان دیدار کرد

**سید محمد حسن ابوترابی فرد نایب رییس اول مجلس با رئیس مجلس بوسنی و هرزگوین و وزیر ورزش و جوانان لبنان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در این دیدار ابتدا نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیوندهای دولت و ملت و پیشینه عمیق مناسبات ایران و لبنان بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای موجود برای ارائه راهکارهای بیشتر در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، علمی و تکنولوژیک فیمابین تاکید کرد.

ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حفظ و تقویت همدلی و یکپارچگی نیروها و گروههای لبنانی در مقابل فشارها و دسیسه‌های دشمنان لبنان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه پیروزی مردم لبنان در جنگ 33 روزه باعث سرافرازی ملت‌های منطقه و جهان اسلام شده افزود: اتحاد ارزشمند نیروها و گروههای لبنانی در مقابل دشمنان این ملت عامل پیروزی آفرین و عزتمندانه این کشور شده است.

 وی در همین خصوص تدبیر هوشمندانه سید حسن نصرا... و گروههای مقاومت لبنانی در مقابل دسیسه‌ها و تفرقه افکنی‌های رژیم صهیونیستی را قابل ستایش دانست و افزود:سیاست اصولی جمهوری اسلامی همواره حمایت از حل مشکلات و تحکیم و تثبیت آرامش و ثبات پایدار در منطقه بوده است.

براساس این گزارش رییس مجلس نمایندگان بوسنی هرزگوین نیز در این دیدار بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

وی روابط دو ملت را دوستانه و مودت‌آمیز خواند و افزود: پارلمانها می‌توانند نقش مهمی در تسهیل و تحکیم روابط دوستانه دو کشور ایفا نمایند.

رییس مجلس نمایندگان بوسنی و هرزگوین با اشاره به توافقات دو کشور در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، فرهنگی خواستار تسریع در اجرای این توافقات شد.

وی ابراز اطمینان کرد دیدارش از کشورمان و مذاکره با مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران نتایج مهمی برای تحکیم و گسترش همکاریهای فی‌ما بین خواهد داشت. آقای بریزبلیچ همچنین در این دیدار مطالبی پیرامون آخرین وضعیت سیاسی، اقتصادی کشورش بیان کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet