هدر موبایل
1395/03/25 09:43:33
سرویس صحن
عبادی در تذکر آئین‌نامه‌ای:

کسانی از عضویت در کمیسیون آموزش حذف شده‌اند که اولویت نخست‌شان بوده است

نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه افراد باید بر اساس تخصص خود به عضویت کمیسیون‌ها درآیند، تصریح کرد:کسانی از عضویت در کمیسیون آموزش حذف شده‌اند که اولویت اولشان حضور در این کمیسیون بوده است.
کسانی از عضویت در کمیسیون آموزش حذف شده‌اند که اولویت نخست‌شان بوده است نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه افراد باید بر اساس تخصص خود به عضویت کمیسیون‌ها درآیند، تصریح کرد:کسانی از عضویت در کمیسیون آموزش حذف شده‌اند که اولویت اولشان حضور در این کمیسیون بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100790083644.jpg کسانی,از,عضویت,در,کمیسیون,آموزش,حذف,شده‌اند,که,اولویت,نخست‌شان,بوده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید محمدباقر عبادی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 25 خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین‌نامه‌ای با استناد به تبصره 3 ماده 41 گفت: طبق تبصره 3 افرادی که برای عضویت در کمیسیون اول مورد نظر خود انتخاب نشوند در کمیسیون دوم مورد تقاضای خود در صورتی که از متقاضیان اولویت درجه اول تکمیل نشده باشد، قرار داده خواهند شد؛ اما دیروز در جریان انتخاب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، افرادی توسط روسای شعب انتخاب شدند که اولویت دومشان این کمیسیون بوده است.   

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روز گذشته برگه‌ها چاپ شد و اولویت اول و دومشان رسما مشخص شد ولی روند انتخاب اعضا، خلاف آئین‌نامه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عبادی عنوان کرد: حتی اگر افرادی، کمیسیون آموزش و تحقیقات را به عنوان اولویت دوم خود انتخاب کرده باشند، عضویت در آن مانعی ندارد.

دکتر لاریجانی با اشاره به تبصره مرتبط با این تذکر در آئین‌نامه بیان کرد: طبق این ماده، افرادی که برای کمیسیون اول موردنظر خود انتخاب نشوند در کمیسیون دوم موردنظر خود، در صورتی که پر نشده باشد می‌توانند عضو شوند؛ اما اگر پر شده باشد بحث دیگری است.

عبادی در ادامه توضیح داد: کسانی از کمیسیون آموزش حذف شده‌اند که اولویت اولشان این کمیسیون بوده است و سابقه آن را نیز داشته‌اند.

در ادامه دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه این موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: آقای دکتر پزشکیان این موضوع را بررسی می‌کند و من نیز نتایج بررسی را خواهم دید. علی‌القاعده این گونه است که اگر کمیسیونی توسط انتخاب اول متقاضیان پر نشده باشد، انتخاب‌های دوم می‌توانند بالا بیایند./

پایان پیام   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet