هدر موبایل
1395/03/25 09:47:37
سرویس صحن
زرآبادی در تذکر آیین‌نامه‌ای:

آیین‌نامه داخلی مجلس در خصوص نحوه عضویت افراد در کمیسیون‌های تخصصی نیاز به اصلاح دارد

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی علی رغم عنوان آن، به صورت سلیقه ای انتخاب شده اند، گفت: متن آیین‌نامه برای رفع این مشکلات باید اصلاح شود.
آیین‌نامه داخلی مجلس در خصوص نحوه عضویت افراد در کمیسیون‌های تخصصی نیاز به اصلاح دارد نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی علی رغم عنوان آن، به صورت سلیقه ای انتخاب شده اند، گفت: متن آیین‌نامه برای رفع این مشکلات باید اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106064082437.jpg آیین‌نامه,داخلی,مجلس,در,خصوص,نحوه,عضویت,افراد,در,کمیسیون‌های,تخصصی,نیاز,به,اصلاح,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیده زرآبادی در نشست علنی امروز(سه شنبه 25 خرداد ماه) در تذکر آیین نامه ای به استناد مواد 31، 33 و 93 آیین نامه داخلی مجلس گفت: این مواد امکان برداشت متفاوت در خصوص زمان قرائت نمایندگان غایب و تاخیرکننده را فراهم کرده و سبب شده که نمایندگان بارها در این مورد تذکر دهند، لذا اگر آیین نامه اصلاح شود مشکلاتی از این دست رفع شده و از اتلاف وقت جلو گیری می کند.

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر زرآبادی تصریح کرد:قرائت اسامی تاخیرکنندگان در ابتدای جلسه انضباط ایجاد می کند، اما در مورد پیشنهاد اصلاحی آیین نامه، پیشنهاد خود را در این زمینه به کمیسیون آیین نامه داخلی ارائه دهید.

نماینده مردم قزوین در تذکر دیگری در خصوص نحوه تعیین اعضای کمیسیون های تخصصی افزود:متاسفانه کمیسیون های تخصصی علی رغم عنوان آن به صورت سلیقه ای انتخاب شدند،لذا متن آیین نامه در برای رفع مشکلات باید اصلاح شود.

رییس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به تذکر دوم زرآبادی بیان داشت:آیین نامه در این خصوص مقداری گردنویسی دارد، البته در هر دوره چنین مشکلی وجود داشته و از آنجا که روسای شعب که منتخبان نمایندگان هستند باید اعضای کمیسیون ها را مشخص کنند و نقش انسان در این زمینه موثر است، ممکن است تشخیص ها متفاوت باشد.

دکتر لاریجانی افزود: در آینده که اصلاحات آیین نامه ای انجام می شود، پیشنهادات نمایندگان در این خصوص ارائه شود، تا مواد 41 و 42 آیین نامه صریح تر و شفاف شوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet