هفته دفاع مقدس
1395/03/25 11:29:53
سرویس سیاسی
فلاحتی:

نامه نگاری عربستان برای حل بحران یمن تاثیری بر تنش تهران و ریاض ندارد

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به صرف نامه نگاری جانشین ولیعهد عربستان با ایران برای حل یمن نباید انتظار داشته باشیم تنش تهران و ریاض برطرف شود.
نامه نگاری عربستان برای حل بحران یمن تاثیری بر تنش تهران و ریاض ندارد نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به صرف نامه نگاری جانشین ولیعهد عربستان با ایران برای حل یمن نباید انتظار داشته باشیم تنش تهران و ریاض برطرف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107553363448.jpg نامه,نگاری,عربستان,برای,حل,بحران,یمن,تاثیری,بر,تنش,تهران,و,ریاض,ندارد Icana

فرهاد فلاحتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه نگاری محمد بین سلمان جانشین ولیعهد با ایران برای حل بحران اظهار داشت: دول غربی و آمریکا به این نکته اذعان دارند که ایران قدرت مهمی در معادلات جهانی و منطقه ای دارد و این موضوع را در جلسات خود اعتراف کردند و رسانه ای نیز شده است.

وی با بیان اینکه کشورهای همپیمان عربستان تاکید دارند ریاض در تنش زایی در منطقه زیاده روی نکند، ادامه داد: آمریکا و حتی رژیم صهیونیستی به ریاض فشار می آروند که منطقه را به چالش و تنش نکشند بر اساس همین سیاست به دنیال راه کارهایی برای کاهش تنش زایی عربستان به کمک ایران در یمن هستند.

فلاحتی تاکید کرد: سیاست عربستان بر این نیست که با ایران ارتباط دوستانه بر قرار کند و نسبت به جبران و حل مشکلات گذشته گامی بردارد بلکه باتوجه به فشارهایی که از طرف همپیمانانش وارد می شود به این فکر چاره اندیشه افتاده است.

این نماینده در خصوص تاثیرگذاری نامه نگاری برای رفع بحران یمن بر روابط ایران و عربستان گفت: به صرف نامه نگاری و فرستادن واسطه به ایران، روابط ریاض و تهران بهبود نمی یابد این مقضیه محقق نمی شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص رفع تنش بین ایران و عربستان اظهار داشت: باید عربستان اراده خود را برای رفع تنش قوی تر کند و نسبت به جبران فاجعه منا، صدور روادید و تعرض به نوجوان ایران در فرودگاه جده گامی بردارد و فضا را به سمتی ببرد که تنش ها برطرف شود که این مسئله به نفع عربستان و منطقه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اخیرا محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان برای حل بحران یمن با ایران نامه نگاری کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet