هدر موبایل
1395/03/25 14:40:00
سرویس سیاسی
رضایی:

برجام، مهم ترین محور دیدار ظریف و موگرینی/اروپا به صورت مجزا توافق هسته ای را اجرایی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ظریف در دیدار موگرینی باید به آن ها تفهیم کند که در صورت ادامه بدعهدی غرب در اجرای برجام، ایران به صورت یک طرف اجرای توافق هسته ای را متوقف خواهد کرد و اروپایی ها باید به صورت مجزا در جهت اجرای توافق اقدام کنند.
برجام، مهم ترین محور دیدار ظریف و موگرینی/اروپا به صورت مجزا توافق هسته ای را اجرایی کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ظریف در دیدار موگرینی باید به آن ها تفهیم کند که در صورت ادامه بدعهدی غرب در اجرای برجام، ایران به صورت یک طرف اجرای توافق هسته ای را متوقف خواهد کرد و اروپایی ها باید به صورت مجزا در جهت اجرای توافق اقدام کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/126948.jpg برجام،,مهم,ترین,محور,دیدار,ظریف,و,موگرینی/اروپا,به,صورت,مجزا,توافق,هسته,ای,را,اجرایی,کند Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه سفر به نروژ، گفت: خوشبختانه پس از توافق هسته ای، شاهد ابراز تمایل شدید کشورهای اروپایی برای افزایش روابط با جمهوری اسلامی هستیم، از این رو ایران باید به صورت جدی و دقیق از فضای پسابرجام برای توسعه سیاسی و اقتصادی خود استفاده کند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم گسترش روابط ایران و اروپا، افزون بر اینکه از نظر سیاسی و اقتصادی به نفع دو طرف است، ایران می تواند با ایجاد یک فضای تقابلی میان اروپا و آمریکا، این دو را از یکدیگر جدا کند، زیرا متأسفانه در شرایط کنونی تصمیمات اروپا بر گرفته از سیاست های آمریکا است.

وی با انتقاد از بدعهدی آمریکا و بانک های اروپایی در اجرای برجام، افزود: اروپایی ها باید بدانند که ایران در بحث برجام بسیار جدی است و در صورتی که طرف مقابل به تعهدات خود در توافق هسته ای عمل نکند، شرایط در این حوزه متفاوت خواهد شد.

رضایی تصریح کرد: ظریف وزیر امور خارجه در دیدار موگرینی باید به آن ها تفهیم کند که در صورت ادامه بدعهدی غرب در اجرای برجام، ایران به صورت یک طرف اجرای توافق هسته ای را متوقف خواهد کرد و ما در این مسئله بسیار جدی هستیم، از طرف دیگر اروپایی ها باید به صورت مجزا در جهت اجرای توافق اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: قطعا موگرینی به عنوان نماینده اتحادیه اروپا باید آمریکا را برای اجرای تعهداتش در برجام تحت فشار قرار دهد، زیرا موگرینی و این اتحادیه نقش بسیاری در تحقق توافق هسته ای داشتند و در شرایط کنونی نیز باید به وظایفشان عمل کنند.

وزیر امور خارجه امروز سه شنبه و در حاشیه اجلاس اسلو فروم 2016 با فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت و گو می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet