هدر موبایل
1395/03/25 12:24:57
سرویس صحن
شاعری در نطق میان دستور:

باران‌های اسیدی سلامت مردم شرق مازندران را تهدید می‌کند

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با بیان اینکه مشکل بی‌آبی با ۷۰۰ میلی متر بارندگی در استان مازندران مشکل نوظهوری است، تصریح کرد:باران‌های اسیدی سلامت مردم شرق مازندران را تهدید می‌کند.
باران‌های اسیدی سلامت مردم شرق مازندران را تهدید می‌کند نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با بیان اینکه مشکل بی‌آبی با 700 میلی متر بارندگی در استان مازندران مشکل نوظهوری است، تصریح کرد:باران‌های اسیدی سلامت مردم شرق مازندران را تهدید می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102404278484.jpg باران‌های,اسیدی,سلامت,مردم,شرق,مازندران,را,تهدید,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی محمد شاعری در نشست علنی امروز سه شنبه ( 25 خرداد) درنطق میان دستور، گفت: مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه با اهدای بیش از  1500 شهید همواره در دفاع از نظام و انقلاب پیش قدم بوده اند و امروز نیز با تقدیم 7 شهید، پیشتاز دفاع از حرم محسوب می شوند.

نماینده مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه شرق مازندران علی رغم ظرفیت ها و امکانات فراوانی که در حوزه های کشاورزی ، صنعت، تجارت و گردشگری داشته است  اما از شاخص های مناسب توسعه برخوردار نشده است.

وی در ادامه گفت: در منطقه شرق مازندران براساس آخرین آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، یک و نیم لشگر بیکار وجود دارند. براساس آمار، بهشهر بیشترین بیکاری در 22 شهرستان استان مازندران به خود اختصاص داده است.

شاعری ضمن برجسته دانستن پتانسیل های توسعه اقتصادی استان مازندران گفت: ارقام تاسف انگیز بیکاری در شهرستان بهشهر، نکا و گلوگاه در حالی وجود دارد که بزرگ ترین نیروگاه حرارتی در این منطقه واقع شده است.بندر امیر آباد به عنوان سومین بندر کشور ، حوزه اکتشاف شرکت نفت خزر نیز در شهرستان بهشهر و نکا فعالیت می کنند. 30 درصد اراضی کشاورزی استان مازندران نیز در شرق مازندران قرار دارد.

وی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان گفت: به دلیل عدم رعایت عدالت و برنامه‍ریزی‌های مناسب حوزه انتخابیه من از رقم بالای بیکاری رنج می برد.

لزوم توجه به مدیریت جهادی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: بیکاری معلول توسعه نیافتگی در بخش کشاورزی، خدمات و صنعت گردشگری در کل کشور و شرق مازندران است. محرومیت استان مازندران در لایه های جنگل های سبز پنهان شده است.

وی گفت: مقصود بنده از این نطق، صرفا بیان محرومیت های استان مازندران نیست؛ می خواهم از ظرفیت های استان مازندران نیز سخن بگویم. اگر مدیران و کارگزاران نظام با روحیه و مدیریت جهادی سربازی خود را در اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری در  عمل انجام می‌دادند وضعیت کشور با ارقام بالای بیکاری این گونه رو به رو نمی‌شد.

شاعری گفت: در استان مازندران 120هزار بیکار وجود دارد، نکته تاسف انگیز اینجاست که 70 درصد این رقم افرادی با تحصیلات تکمیلی هستند.

بی آبی؛ مشکل نوظهور استان مازندران

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت: مشکل بی آبی با 700 میلی متر بارندگی در استان مازندران مشکل جدیدی است که ظهور کرده است. به دلیل کم آبی در روستاها با تانکر آب رسانی می شود و در شهر نکا و بهشهر جیره بندی آب آغاز شده است. حدود 20 سال است که سد گلورد با ظرفیت 107 میلیون مترمکعب تنظیمی منتظر آب گیری است.

وی در ادامه گفت: مشکلات دیگر منطقه این است که زیرساخت های مورد نیاز گردشگری وجود ندارد. پروژه های عمرانی طولانی شده اند که این موضوع علاوه بر هزینه بر شدن پروژه موجب استهلاک اقدامات صورت گرفته شده است، به عنوان مثال جاده 4 خطه بهشهر به دریا و جاده 4 خطه نکا به دریا حدود 10 سال است که تکمیل نشده است. مهاجرات روستاییان در شرق مازندران موجب تراکم شهرنشینی با رقم 72 درصد شده است.

این نماینده مجلس دهم گفت: حدود 150 روستای محروم هزارجریب از گاز رسانی محرومند لذا از وزارت نفت می خواهم در سال جاری نسبت به عملیات گازرسانی در منطقه محروم هزارجریب اقدام لازم به عمل آورد.

وی گفت: بهره برداری بی‌رویه از جنگل ها و مراتع کشور در بالادست منجر به تخریب منابع طبیعی گشته و باعث بروز سیلاب های خانمان برانداز در بهشهر و نکا شده است.

شاعری تصریح کرد: آلودگی نیروگاه شهیدسلیمی نکا با مصرف سوخت 1میلیارد لیتر نفت کوره (مازوت) با 20 هزارppmگوگرد موجب بارندگی های اسیدی در منطقه شده است و  باران های اسیدی سلامت مردم نکا ، بهشهر و گلوگاه را تهدید می کند.

وی افزود: جلوگیری از واردات برنج ، مقابله جدی با بیماری دامی تب برفکی و پرداخت نقدی خرید گندم و جو اقداماتی است که باید توسط دولت انجام گیرد. برقی شدن قطار تهران – شمال موضوعی است که یک خواست عمومی است زیرا حرکت قطارها با سرعت 100 سال پیش صورت می گیرد.

وی بیان کرد: تبدیل شدن منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد به منطقه آزاد، مهمترین مطالبه مردم شرق مازندران است و از دولت و نمایندگان می‌خواهم برای تحقق مطالبات مردم اقدام عملی نمایند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در انتها گفت: احقاق حقوق معیشتی معلمین پیش دبستانی و  تعین تکلیف این قشر زحمت کش توسط وزارت آموزش و پرورش از  انتظارات مهم  و اساسی فرهنگیان عزیز منطقه می باشد که امیدوارم در  آینده نزدیک نسبت به رفع این معضل اقدام لازم صروت پذیرد.

شاعری در  پایان گفت: امیدوارم با تشکیل مجلس دهم و با همکاری مجلس، دولت و  پشتیبانی  مردم بتوانیم پاسخگوی  مطالبات بحق آنان باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet