هدر اصلی
1395/03/25 12:51:00
سرویس سیاسی
آزادی خواه با اشاره به دیدار امروز ظریف و موگرینی:

ابعاد دیدار ظریف و موگرینی؛ از ضعف دیپلماسی اروپا تا مهندسی برجامی آمریکا

نماینده مردم ملایر در مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی مهندسی بحث برجام و پسابرجام را آمریکایی ها بر عهده دارند، گفت: متأسفانه اتحادیه اروپا به عنوان مهره ای در دستان آمریکایی قرار دارند واگر این مسئله تداوم داشته باشد، هیچ امیدی برای اجرای برجام در آینده وجود نخواهد داشت.
ابعاد دیدار ظریف و موگرینی؛ از ضعف دیپلماسی اروپا تا مهندسی برجامی آمریکا نماینده مردم ملایر در مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی مهندسی بحث برجام و پسابرجام را آمریکایی ها بر عهده دارند، گفت: متأسفانه اتحادیه اروپا به عنوان مهره ای در دستان آمریکایی قرار دارند واگر این مسئله تداوم داشته باشد، هیچ امیدی برای اجرای برجام در آینده وجود نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104305140060.jpg ابعاد,دیدار,ظریف,و,موگرینی؛,از,ضعف,دیپلماسی,اروپا,تا,مهندسی,برجامی,آمریکا Icana

احد آزادی خواه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه سفر به نروژ، گفت: قطعا نماینده ایران باید در این گونه دیدارها و نشست ها به صورت طلبکارانه و با دست بالا حاضر شود، زیرا متأسفانه گروه 1+5 تاکنون به تعهداتشان در برجام عمل نکرده اند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم وزیر امور خارجه در دیدار با موگرینی باید این مسئله را اعلام کند که در صورت تداوم رویکردغیر متعهدانه غرب نسبت به اجرای محورهای برجام، ایران مواضع و رویکرد خود نسبت به توافق هسته ای را تغییر می دهد و قطعا موضع تهاجمی در رابطه با این موضوع خواهد گرفت.

وی با انتقاد از بدعهدی آمریکا در اجرای توافق هسته ای، گفت: ایالات متحده باید هر چه سریع تر به تعهدات خود در رابطه با برجام عمل کند، البته مقامات آمریکایی مدام می گویند که تعهداتشان را اجرا کرده اند، اما عملا تاکنون هیچ اقدامی برای گشایش بازارهای اقتصادی انجام نداده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:  از طرف دیگر به نظر من اروپایی ها بدون مجوز آمریکا حق هیچ اقدامی در بحث برجام ندارد، زیرا در موضوع خرید هواپیما از فرانسه و برخی معاملات اقتصادی، به خوبی نقش ایالات متحده در مدیریت اروپا آشکار شد.

آزادی خواه با اعلام اینکه در شرایط کنونی مهندسی بحث برجام و پسابرجام را آمریکایی ها بر عهده دارند، تصریح کرد: متأسفانه اتحادیه اروپا به عنوان مهره ای در دستان آمریکایی قرار دارند واگر این مسئله تداوم داشته باشد، هیچ امیدی برای اجرای برجام در آینده وجود نخواهد داشت.

وی گفت: قطعا دود عدم استقلال اروپایی ها در گام نخست بر چشمان خودشان خواهد رفت، همچنین با این رویکرد و اقدامات، دیپلماسی اتحادیه اروپا به زیر سوال می رود و این باعث می شود که کشورهای دیگر هم به این اتحادیه اعتماد نکنند.

وزیر امور خارجه امروز سه شنبه و در حاشیه اجلاس اسلو فروم 2016 با فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت و گو می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet