هدر موبایل
1395/03/25 14:24:32
سرویس صحن
جلال پور:

بهینه‌سازی انرژی، یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد می‌کند

رئیس اتاق بازرگانی با بیان اینکه بهینه‌سازی در مصرف انرژی یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد می‌کند، گفت: فعالیت و بنگاه داری بخش خصوصی می‌تواند جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی باشد.
بهینه‌سازی انرژی، یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد می‌کند رئیس اتاق بازرگانی با بیان اینکه بهینه‌سازی در مصرف انرژی یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد می‌کند، گفت: فعالیت و بنگاه داری بخش خصوصی می‌تواند جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108315678921.jpg بهینه‌سازی,انرژی،,یک,میلیون,شغل,جدید,در,کشور,ایجاد,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن جلال‌پور، رئیس اتاق بازرگانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 25 خرداد) مجلس شورای اسلامی، درخصوص گزارش وزیر نفت گفت:  پول فروش نفت وارد خزانه کشور می‌شود و در واقع این پول، منابع مالی کشور برای تامین هزینه‌های جاری می‌شود در حالیکه اگر براساس ابلاغیه مقام معظم رهبری درآمد نفت را از کشور کنار بگذاریم، باید سالانه بین 40 تا 50 میلیارد دلار سود خالص در کشور ایجاد شود.

رئیس اتاق بازرگانی با بیان اینکه تامین این میزان اشتغال نیازمند تدبیر جدی در بخش خصوصی است، افزود: گردش اقتصاد کشور نیاز به بنگاه‌ها، قوانین، سرمایه‌گذار  و فعالان اقتصادی دارد و مجلس دهم باید در برنامه‌ها و مصوبات خود، توسعه بخش خصوصی را برای جایگزین کردن به جای درآمد نفتی مدنظر قرار دهد.

جلال‌پور با تاکید بر بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور گفت: امروز که نفت ارزان شده حدود 25 میلیارد دلار هدررفت هزینه‌ها در کشور وجود دارد. با بهینه‌سازی می‌توان این هزینه را جبران کرد و می‌توان یک میلیون شغل جدید ایجاد کرد. مواد قانونی راه را برای بهینه‌سازی مصرف انرژی باز گذاشته اما متاسفانه ما نتوانستیم از این مواد استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بهینه‌سازی انرژی ذخیره مناسبی برای کشور خواهد بود، افزود: اگر فکری برای اتلاف انرژی نشود، در سال 2020 باید خسارت‌های زیادی پرداخت کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی با بیان اینکه بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر آمادگی دارد، تصریح کرد: بخش خصوصی در حال حاضر می‌تواند در صنعت ساختمان و صنعت حمل و نقل کارهای بسیاری را برای بهینه‌سازی انرژی انجام دهد که این نیازمند جرح و تعدیل قانون است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet