هدر موبایل
1395/03/25 13:10:24
سرویس صحن
کرم‌پور حقیقی:

توسعه اقتصادی جز از مسیر توسعه صنعت نفت میسر نمی‌شود

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس با بیان اینکه وابستگی به اقتصادی تک محصولی همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: توسعه اقتصادی جز از مسیر توسعه صنعت نفت و بهره‌گیری از مواهب آن میسر نمی‌شود.
توسعه اقتصادی جز از مسیر توسعه صنعت نفت میسر نمی‌شود نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس با بیان اینکه وابستگی به اقتصادی تک محصولی همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: توسعه اقتصادی جز از مسیر توسعه صنعت نفت و بهره‌گیری از مواهب آن میسر نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108795936799.jpg توسعه,اقتصادی,جز,از,مسیر,توسعه,صنعت,نفت,میسر,نمی‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کوروش کرم‌پور حقیقی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 25 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر نفت در صحن علنی، گفت: صنعت نفت ایران با یک صد سال قدمت تاریخی به عنوان پشتوانه اصلی اقتصاد ملی، تاکنون نتوانسته‌ است اقتصادی توسعه یافته و شکوفا برای ایران اسلامی به ارمغان بیاورد.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت‌های مختلف وابستگی به اقتصادی تک محصولی همچنان ادامه دارد اما واقعیت این است توسعه اقتصادی و رهایی از این وابستگی جز از مسیر توسعه صنعت نفت و بهره‌گیری از مواهب آن میسر نمی‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا دولت تدبیر و امید سکان‌داری این وزارتخانه مهم را به فردی مجرب و سلامت سپرده است که علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه، شاهد موفقیت‌های این وزارتخانه به ویژه در توسعه میادین مشترک پارس جنوبی و افزایش ظرفیت تولید به میزان بیش از 100 میلیون متر مکعب در روز هستیم.  

کرم پور حقیقی با بیان اینکه آنچه گفته شد تمام ظرفیت صنعت نفت برای توسعه اقتصاد ملی نیست، گفت: اینک در دوران پسابرجام زمینه توسعه فعالیت‌ها بیش از پیش مهیا شده است و همزمانی آن با مجلس جدید و حامی و البته ناظر بر دولت می‌طلبد که رابطه شفافی میان مجلس، کمیسیون انرژی و وزارت نفت برقرار شود.

وی به برخی از اقدامات مهم وزارت نفت در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: اقدامات جدی وزارت نفت در بخش بالادستی بر شرکت ملی نفت ایران از جمله اصلاح ساختار، تلاش برای ایجاد قراردادهای جدید نفتی، توسعه میادین جدید و نیروهای مدیریتی نفت ایران از جمله اقدامات اخیر وزارت نفت است که باید به جد مورد توجه و نظارت قرار بگیرد.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درک شرایط خطیر اقتصادی کشور و نقش صنعت نفت در اقتصاد و امنیت ملی، پیش زمینه حمایت مجلس از سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت نفت در چارچوب سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

کرم پور حقیقی تاکید کرد: حوزه انتخابیه اینجانب با تولید روزانه 40 میلیون مکعب گاز و برخورداری از میادین مهم توسعه نیافته گازی اما همچنان نتوانسته از مزایای این صنعت به درستی برخوردار شود و نرخ بیکاری در منطقه نزدیک به 30 درصد رسیده، بنابراین حل این مشکلات نیازمند حمایت و توجه جدی وزیر نفت است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet