ایام محرم 1398
1388/02/15 12:22:00
سرویس اقتصادی

سودانی:در صورت تولید بنزین مصنوعی می‌توانیم آنرا لیتری 100 تومان عرضه کنیم

**ناصر سودانی نائب رئیس کمیسیون انرژی گفت: در صورت تولید بنزین مصنوعی می‌توانیم آنرا لیتری ۱۰۰ تومان عرضه کنیم.

ناصر سودانی نایب رئیس کمیسیون انرژی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه تولید داخلی بنزین در کشورمان 45میلیون لیتر بنزین می‌باشد، اظهار داشت: این در حالی است که مصرف بنزین در کشورمان حدود 70 میلیون لیتر می‌باشد.

نماینده اهواز با اشاره به اینکه در سال 86 این مصرف به 92 میلیون لیتر رسیده بود گفت: با سهمیه‌بندی بنزین حدود 20 میلیون لیتر مصرف بنزین مهار شد.

وی در ادامه افزود: کاهش مصرف از طریق صرفه‌جویی (کاهش سهمیه عرضه شده) و  جایگزینی CNG نیز از راه‌های جبران کاهش واردات می‌باشد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی با بیان اینکه تولید بنزین مصنوعی در حال اقدام و پیگیری می‌باشد اظهار داشت: این تولید از نفت سبک با اضافه نمودن ترکیب جدید متانول پتروشیمی با اتان بالا می‌باشد که موجب آرام سوزی بنزین خواهد شد و ماده جدیدی شبیه بنزین با همان خاصیت به وجود خواهد آمد.

سودانی با اشاره به اینکه این محصول توسط مبتکران داخلی عرضه شده است و پاسخگوی نیاز داخل نیز می‌باشد گفت: با تولید این محصول به طور متوسط 40 یا 45 میلیون لیتر در ظرف 48 ساعت تولید خواهد شد.

نماینده اهواز افزود: البته این کار با استاندارد کردن موتورهای خودرو صورت پذیر خواهد بود و اگر وارد مدار مصرف شود بسیاری از مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

سودانی اظهار داشت: پروسه‌ای وجود دارد که مجلس امسال مصوبه تولید داخل را با لیتری 100 تومان عرضه نماید و مابقی واردات را با قیمت تمام شده که فوب خلیج فارس می‌باشد ارائه نماید.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet