هفته دفاع مقدس
1395/03/25 15:42:55
سرویس صحن
بهرام نیا در نطق میان دستور:

درون مایه اقتصاد مقاومتی تمرکز بر ظرفیت های داخلی است

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: درون مایه اقتصاد مقاومتی تمرکز و برنامه ریزی و سرمایه گذاری روی ظرفیت های داخلی و فرصت ها و مزیت های مناطق کشور در بخش های مختلف است.
درون مایه اقتصاد مقاومتی تمرکز بر ظرفیت های داخلی است نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: درون مایه اقتصاد مقاومتی تمرکز و برنامه ریزی و سرمایه گذاری روی ظرفیت های داخلی و فرصت ها و مزیت های مناطق کشور در بخش های مختلف است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108817790581.jpg درون,مایه,اقتصاد,مقاومتی,تمرکز,بر,ظرفیت,های,داخلی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن بهرام نیا در نشست علنی امروز سه شنبه(25 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان، گفت: تعبیر صریح مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری یک جوان، از خجلت و شرمندگی جوان بیکار در خانواده خود بیشتر است باید مورد توجه همه مسئولان قرار بگیرد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این سخنان مقام معظم رهبری اولویت کاری همه قوا، به ویژه دولت و مجلس و تکلیف شرعی و قانونی و وجدانی و انقلابی همه ما را کاملاً روشن نمود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این شرمندگی فی الواقع از آن مسئولان مربوطه است که قدر فرصت ها و مسئولیت های خود را نشناخته اند، یا نخواسته اند و یا نتوانسته اند به وظیفه خود درست عمل کنند، این شرمندگی متعلق به کسانی است که دغدغه آنها بیش از اینکه به منافع شخصی و باندی و حزبی معطوف بوده است، این شرمندگی مال کسانی است که دل مشغولی آنها نه حقوق ملت بلکه فیش حقوقی خودشان بده است.

بهرام نیا گفت: امروزه درمان اقتصاد بیمار ما در گرو اصل توکل به خدا، تدبیر هوشمندانه و مولفه هایی از جمله عقلانیت محوری، تلاش جهادی و انقلابی و روحیه و تفکر بسیجی است و صد البته استقلال و اقتدار و کارآمدی و توسعه اقتصادی در این کشور شدنی است منتها شکی نیست که این مهم، حرکتی محمدی(ص)، صبر و تلاش و عزمی علوی و عندالزوم حماسه حسینی می خواهد.

وی افزود: خوشبختانه نسخه درمان اقتصاد بیمار ما در شرایط کنونی روشن است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم فگت:  آیا ما به ویژه تصمیم گیران و مجریان ، درک درستی از فلسفه و لوازم و عواید اقتصاد مقاومتی داریم؟ شاکله و درون مایه اقتصاد مقاومتی تمرکز و برنامه ریزی و سرمایه گذاری روی ظرفیت های داخلی و فرصت ها و مزیت های مناطق کشور در بخش های مختلف است.

وی افزود: در نظام بین المللی که شاکله آن براساس ظلم و سلطه می چرخد چاره ای جز پیگیری و تحقق اقتصاد مقاومتی نداریم و صد البته مفهوم اقتصاد مقاومتی اقتصاد منزوی نیست. بدیهی است در نظام بین الملل به اندازه قدرت و داشته های هر کشور سهم و امتیاز میدهند و دقیقا به همین دلیل سیاست خارجی ادامه سیاست داخلی است نه بر عکس.

بهرام نیا گفت: نقشه راه و استراتژی کشور مشخص است، تکلیف ما به ویژه دولت و مجلس اقدام و عمل است سهم مجلس قانونگذاری و نظارت است. به دولت محترم پیشنهاد می کنم در چارچوب استراتژی نظام و اسناد بالادستی و مطالبات مردم و ضرورت های کشوردر حوزه های مقابله با آسیب های اجتماعی، مقابله با رکود و بیکاری، رونق تولید و فضای کسب و کار و معیشت مردم و ارتقاء بهره وری و مقابله با فساد در صورتی که با خلاء قانونی یا نارسایی و ناکارآمدی قوانین مواجه است مرتب لایحه بفرستد و از ظرفیت مجلس برای تسریع حرکت توسعه کشور حسن استفاده را بکند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت ها و مزیت های بکر و منحصر به فرد شهرستان در بخش گردشگری بویژه جنگل های انبوه و سراب های جوشان از دامنه کوه ها، سرمایه گذاری لازم، برای ایجاد تسهیلات زیرساختی و معرفی آنها که فرصتی برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه می باشد صورت نگرفته است.

نماینده مردم نهاوند گفت: فقدان هرگونه سازوکار ایجاد ارزش افزوده به ویژه صنایع تبدیلی، تکمیلی در بخش کشاورزی با توجه به تولید حدود 130 هزار تن محصولات باغی و حدود 400 هزار تن محصولات زراعی توسط کشاورزان و باغداران نجیب شهرستان، و همچنین عدم حمایت از بزرگترین تولید کنندگان محصولات جالیزی و صیفی جات، عدم پرداخت به موقع بیمه محصولات و مطالبات کشاورزان بخصوص در حق چغندرکاران، از جمله مشکلات موجود است.

وی افزود: توقف عملیات اجرایی تنها سد شهرستان، گرین که لازم است در اولین فرصت با تخصیص شرب و کشاورزی عملیات اجرای آن از سر گرفته شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه جدی عملیات اجرای کانال آبرسانی راج، تعویض شبکه های فرسوده و تأمین آب شرب بخشی از روستاها که با وجود منابع آب در فصول گرم سال برای تهیه آب شرب بهداشتی با مشقت جدی دست به گریبان هستند، از جمله کسائلی هستند که جزء مطالبات ما است.

بهرام نیا گفت: جدیت و تسریع در اجرای پروژه خطوط ریلی غرب کشور تا مرز خسروی و پروژه چهار خطه کردن محور نهاوند فیروزان به طول 12 کیلومتر، تکمیل عملیات بهسازی محور نهاوند – آورزمان با توجه به آمار بالای تصادفات منجر به تلفات انسانی متعدد باید انجام شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: ضمن تشکر از موافقت اخیر وزارت بهداشت و درمان و ایجاد رشته پرستاری در دانشکده پیراپزشکی شهرستان انتظار می رود برای تجهیز بیمارستان 160 تختخوابی و تأمین نیروی انسانی لازم با اولویت نیروهای بومی، تمهیدات لازم را بعمل آورند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet