هدر موبایل
1395/03/28 10:51:55
سرویس اقتصادی
ملکی مطرح کرد:

واگذاری شرکت های شستا به بخش خصوصی لازمه ی ارتقاء عملکرد وزارت تعاون

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: حجم کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار بالا است بنابراین واگذاری شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) به بخش خصوصی، می تواند عملکرد این وزارتخانه را ارتقاء بدهد.
واگذاری شرکت های شستا به بخش خصوصی لازمه ی ارتقاء عملکرد وزارت تعاون عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: حجم کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار بالا است بنابراین واگذاری شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) به بخش خصوصی، می تواند عملکرد این وزارتخانه را ارتقاء بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108056030218.jpg واگذاری,شرکت,های,شستا,به,بخش,خصوصی,لازمه,ی,ارتقاء,عملکرد,وزارت,تعاون Icana

ولی ملکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عملکرد شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) گفت: هلدینگ شستا یک بنگاه اقتصادی بسیار بزرگ است که واحدهای  صنعتی قابل توجهی در زیر مجموعه اش در حال فعالیت هستند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بطور طبیعی در واحدهای اقتصادی انتظار رشد تولید می رود گفت: باید پذیرفت مدیریت دولتی در شرکت های اقتصادی باعث شده که عملکرد شرکت های مذکور مطلوب نباشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تغییر دولت ها تغییر می کند بطور طبیعی سیاست های حاکم بر وزارتخانه نیز متغییر است که موضوعات مذکور  در روند فعالیت های شرکت های زیر مجموعه شستا تاثیر گذار است.

نقش مدیران شایسته در توسعه اقتصادی

ملکی با تاکید بر لزوم استفاده از توانایی مدیران شایسته تصریح کرد: در در انتخاب مدیران در برخی موارد رابطه جایگزین ضابطه می شود و اشخاصی در راس مدیریت یک مجموعه اقتصادی قرار می گیرند که توانایی مدیریت و اداره مطلوب مجموعه را ندارند.

وی افزود: در اصل 44 قانون اساسی روی موضوع خصوصی سازی تاکید شده بنابراین شرکت های زیر مجموعه شستا نیز باید بصورت صحیح خصوصی شوند.   

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: حجم کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار بالا است بنابراین واگذاری شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) به بخش خصوصی می تواند عملکرد این وزارتخانه را ارتقاء بدهد.

گفتنی است موضوع فعالیت شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، سرمایه گذاری و مشارکت در فعالیت های اقتصادی و بازرگانی اعم از فعالیت تولیدی، بازرگانی، خدماتی(مالی، مدیریتی و…) و تشکیل انواع شرکت‌ها به جهت نیل به اهداف شرکت است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet