شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/03/26 14:21:30
سرویس اقتصادی
مرادی:

کارگاه های کوچک زودبازده برای فرآوری توت فرنگی ایجاد شود

نماینده  مردم مریوان و سرو آباد در مجلس با  بیان اینکه کارگاه های کوچک زودباده برای فرآوری توت فرنگی ایجاد شود،گفت: صادرات توت فرنگی نیازمند صنایع تبدیلی و برند اختصاصی است.
کارگاه های کوچک زودبازده برای فرآوری توت فرنگی ایجاد شود نماینده  مردم مریوان و سرو آباد در مجلس با  بیان اینکه کارگاه های کوچک زودباده برای فرآوری توت فرنگی ایجاد شود،گفت: صادرات توت فرنگی نیازمند صنایع تبدیلی و برند اختصاصی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103126525870.jpg کارگاه,های,کوچک,زودبازده,برای,فرآوری,توت,فرنگی,ایجاد,شود Icana

 منصور مرادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صادرات محصولات توت فرنگی ،خاطرنشان کرد: استان کردستان  رتبه اول  صادرات  توت فرنگی  به شهرهای متخلف کشور  را دارد و  با توجه به موقعیت  جغرافیایی کردستان زمینه تولید توت فرنگی به نحو کارشناسی شده ای در این  استان مهیا  است.

 نماینده  مردم مریوان و سرو آباددر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  خام فروشی  توت فرنگی مانع از تبدیل این محصول پردرآمد به فرآرود می شود،گفت:  صادرات  بهینه  توت فرنگی در گرو ایجاد صنایع تبدیلی  بهینه است.

وی ادامه داد:  محصول توت فرنگی با توجه به قابلیت تولید می تواند فرارودهای متنوع از جمله مربا، ابمیوه  را تولید کند و سپس در بازارهای بین المللی با  بسته بندی شکیل  بفروش برود.

مرادی افزود: با توجه به ظرفیت تولید توت فرنگی در استان کردستان  ما می توانیم برای بسیاری افراد فرصت های اشتغال ایجاد کنیم  به شرطی که محصولات  فرآوری شده توزیع شوند.

وی با بیان اینکه کارگاه های کوچک زودباده بایددر عرصه کشاورزی ایجاد شود، افزود: با ایجاد واحدهای تولیدی زوده بازده می توانیم  بسیاری  از محصول توت فرنگی  را با بسته بندی مناسب و در غالب  محصول  فرآروری شده صادر کنیم.

نماینده  مردم مریوان در مجلس، یادآورشد: ما می توانیم تسهیلات مناسبی برای فارغ التحصیلان کشاورزی  در استان کردستان ایجاد کنیم که این افراد  به  سمت تولید محصول توت فرنگی ترغیب شوند و سپس محصول فرآوری شده در قالب یک بسته بندی شکیل وارد ریل صادرات شود.

 وی ادامه داد:  دیپلماسی بازاریابی ما در صنعت کشاورزی باید افزایش یابد  بنابراین ما با بازاریابی  بهینه می توانیم به سادگی محصول با کیفیت  توت فرنگی استان  کردستان  را  در ابعاد داخلی و بین المللی  نیز  صادر کنیم .

 نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس ،یادآورشد:  بهترین توت فرنگی کشور متعلق  به  استان کردستان  است  و این در حالی است که  عدم صنایع تبدیلی فرصت صادرات بهینه   بهینه ای توت فرنگی  را از ما می گیرد.

پایان پیام

 

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet