هدر موبایل
1395/03/26 10:48:12
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

رفاه افراد تحت تعقیب ایران از تورنتو تا پاریس/ کم کاری مسئولان در استرداد متهمین اقتصادی و سیاسی

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوعاتی مانند ترور رئیس جمهور و نخست وزیر کشور نیز این مشکل به وجود آمد که نتوانستیم تروریست ها را مسترد کنیم و تروریست ها در منتهای راحتی و رفاه به زندگی خود در فرانسه و سایر نقاط ادامه می دهند.
رفاه افراد تحت تعقیب ایران از تورنتو تا پاریس/ کم کاری مسئولان در استرداد متهمین اقتصادی و سیاسی نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوعاتی مانند ترور رئیس جمهور و نخست وزیر کشور نیز این مشکل به وجود آمد که نتوانستیم تروریست ها را مسترد کنیم و تروریست ها در منتهای راحتی و رفاه به زندگی خود در فرانسه و سایر نقاط ادامه می دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/49270.jpg رفاه,افراد,تحت,تعقیب,ایران,از,تورنتو,تا,پاریس/,کم,کاری,مسئولان,در,استرداد,متهمین,اقتصادی,و,سیاسی, Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص عدم همکاری کانادا برای استرداد محمود خاوری متهم اختلاس 3 هزار میلیاردی به ایران، اظهار داشت: این بار اولی نیست که کشور ما در خصوص استرداد مجرمین دچار مشکل می شود.

وی افزود: در موضوعاتی مانند ترور رئیس جمهور و نخست وزیر کشور نیز این مشکل به وجود آمد که نتوانستیم تروریست ها را مسترد کنیم و تروریست ها در منتهای راحتی و رفاه به زندگی خود در فرانسه و سایر نقاط ادامه می دهند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما هنوز موفق به استرداد یک نفر از آن ها نشده ایم. همچنین در خصوص مجرمین اقتصادی نیز با کمال تاسف، نتوانستیم حتی یک نفر را به کشور برگردانیم.

یوسفیان ملا گفت: البته یک بخش از این مشکل را کم کاری مسئولان کشور می دانم، چون راههای قانونی را به درستی طی نکردند.

وی افزود: اتفاقی در زندان ایران برای زهرا کاظمی رخ  می دهد که واقعا مبهم است ولی دولت کانادا چه جنجالی به پا میکند ولی وقتی قرار است متهمی را مسترد کنند هیچ کمکی نمیکنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر این افرادی که ایران به دنبال استرداد آن ها است، افراد ناشناسی بودند، کشورهای فرانسه و کانادا می توانستند عذر بیاورند که آن ها را نمی شناسند و در کشورشان چنین افرادی حضور ندارند، اما این افراد تحت تعقیب، زیر چتر حمایتی این کشورها هستند و میتینگ سیاسی برگزرا می کنند.

وی افزود: این شرایط می رساند که کشورهای مدعی مبارزه با فساد و توسعه دموکراسی، صداقت ندارند و بر اساس منافع خود فعالیت می کنند و در بسیاری از موارد حقوق بین الملل را نقض می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet