هدر موبایل
1395/03/26 10:22:03
سرویس اقتصادی
فولادگر مطرح کرد:

حقوق های نجومی چگونه کسب می شود؛ از دسترنج کارگران تا جیب پر مدیران

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:سازمان های نظارتی باید به خوبی به مسئولیت های خود عمل کنند، تا برخی مدیران نتوانند از مبالغ بالای حقوقی خارج از ضوابط بهره مند شوند.
حقوق های نجومی چگونه کسب می شود؛ از دسترنج کارگران تا جیب پر مدیران عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:سازمان های نظارتی باید به خوبی به مسئولیت های خود عمل کنند، تا برخی مدیران نتوانند از مبالغ بالای حقوقی خارج از ضوابط بهره مند شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/42989.jpg حقوق,های,نجومی,چگونه,کسب,می,شود؛,از,دسترنج,کارگران,تا,جیب,پر,مدیران Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نگرانی های ایجاد شده در افکار عمومی به دلیل حقوق های نجومی برخی مدیران گفت:مردم، کارگران و کارمندان می گویند چگونه دولت نمایندگانش را به شورای عالی کار می فرستد تا با ده ها دلیل عجیب و غریب مانع افزایش حقوق بیشتر از ۱۰۰ تا نهایتا ۲۰۰ هزار تومان در سال شوند، ولی چنین دلایلی را برای تعیین حقوق مدیران خود به کار نمی گیرند؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلای، با بیان اینکه حقوق های بخش خصوصی معمولا بر مبنای بهره وری پرداخت می شود، افزود: مسائلی که درباره حقوق های نجومی مطرح می شود مربوط به بخش دولتی است برخی از مدیران بلندپایه، مدیران خاص و حتی مدیران میانی دولتی هستند که می توانند به حقوق های آنچنانی دسترسی داشته باشند.

مبنای پرداخت حقوق و دستمزدها در قوانین کار و مدیریت خدمات کشوری کاملا مشخص شده است

فولادگر با اشاره به اینکه مبنای پرداخت حقوق و دستمزدها در قوانین کار و مدیریت خدمات کشوری کاملا مشخص شده، ادامه داد:  بنابراین پرداخت مبالغ بسیار بالا خارج از ضوابط صورت می گیرد، سازمان های نظارتی باید به خوبی به مسئولیت های خود عمل کنند، تا برخی مدیران نتوانند از مبالغ بالای حقوقی خارج از ضوابط بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم در تامین مخارج و هزینه های معیشت، درمان و بهداشت و ... در تنگنا و مضیقه قرار دارند، اظهار کرد: مدیرانی که حقوق های نجومی دریافت می کنند درک مناسبی از شرایط اقتصادی بد بسیاری از مردم داشته باشند؛ بنابراین زمان کافی هم برای حل مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم نگذاشته و آگاه نیستند.

پرداخت  حقوق های نجومی بهره وری نیروی کار  را به شدت کاهش می دهد

وی افزود: در حال حاضر، تعداد زیادی از نیروی کار کشور حداقل بگیر هستند، و در واقع حقوق های نجومی مدیران از جیب کارگران و بازنشستگان پرداخت می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با پرداخت حقوق های بالا به برخی مدیران در جامعه یاس و ناامیدی ایجاد می‌کند، تصریح کرد:با پرداخت چنین حقوق هایی بهره وری نیروی کار به شدت کاهش می یابد و انگیزه کارکنان برای انجام کارهای مولد کم می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet