هدر اصلی
1395/03/26 16:51:54
سرویس فرهنگی
کریمی:

انتقال تیم نفت به ملوان غیرقانونی است

نماینده مردم اراک معتقد است، اراک و انزلی یا هر شهری دیگر باید از راه اصولی به جایگاه واقعی خود در ورزش برسد و چشم پوشی مسئولان در خصوص این رفتار غیر حرفه ای تامل برانگیز است .
انتقال تیم نفت به ملوان غیرقانونی است نماینده مردم اراک معتقد است، اراک و انزلی یا هر شهری دیگر باید از راه اصولی به جایگاه واقعی خود در ورزش برسد و چشم پوشی مسئولان در خصوص این رفتار غیر حرفه ای تامل برانگیز است . https://cdn.icana.ir/d/019/201605104511477483.jpg انتقال,تیم,نفت,به,ملوان,غیرقانونی,است Icana

علی اکبر کریمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره خبر انتقال تیم فوتبال نفت تهران به ملوان انزلی گفت: این خبرها خیلی زود در فضای جامعه منتشر می شود و درست در جایی لنگر می اندازند که پیش از آن  زخمی را بر دل ساکنان آن منطقه ایجاد کرده اند.

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: هنوز آثار و تبعات منفی بلوای انتقال تیم نفت تهران به اراک از ذهن جوانان این خطه ورزشکار پرور پاک نشده که معامله بی سر و صدای چند ده میلیاردی "نفت/ملوان " اذهان عمومی را به خود مشغول کرده و این سئوال را در ذهن مردم ورزش دوست این شهر متبادر ساخته که چرا مرگ فقط برای همسایه خوب است؟ چرا نفتی ها برای اراک آن همه حاشیه درست کردند؟ و چرا با حیثیت فوتبالی این شهر بازی شد؟ و هزاران چرای دیگر که البته هیچ کدام پاسخی جز عدم مدیریت سرمایه های ملی و منفعت طلبی در پی ندارد.

وی ادامه داد: تیم نفت در فصل گذشته با کمترین امکانات تحت تاثیر حواشی بی شمار، با سرمربی باانگیزه و بازیکنان جوانش نتایج خوبی را گرفت اما در نهایت، بی توجهی به این سرمایه اجتماعی عاقبت خوبی برای این تیم به همراه نداشت.

نماینده مردم شهرستان های اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: ملوان انزلی از تیم های اصیل و ریشه دار فوتبال کشور است که اگر با این روش، به لیگ برتر برگردد به اعتبار باشگاهش آسیب وارد میشود و قطعا هواداران واقعی این باشگاه نیز با این شیوه تیمداری مخالف هستند.

وی افزود: اراک و انزلی یا هر شهری دیگر باید از راه اصولی به جایگاه واقعی خود در ورزش برسد و چشم پوشی مسئولان در خصوص  این رفتار غیر حرفه ای تامل برانگیز است.

کریمی با بیان اینکه در شرایط کنونی عملکرد گذشتگان را در درست یا غلط بودن این انتقال باید نادیده گرفت، گفت : در آن مقطع جوانان شهر اراک از هیاهوی شکل گرفته پیرامون ورزش شهر خود آزرده خاطر شدند و با هجمه هایی که بر فوتبال استان مرکزی وارد شد صدمات زیاد معنوی بر روح و روان آنها وارد شد اما اکنون در جوی آرام با دهها میلیارد هزینه این تیم را از پایتخت جدا و بدور از چشم مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به شهری تقدیم میکنند که به نوبه خود جایگاه ارزشمندی در فوتبال این کشور داشته است و با این انتقال ، هویت تیمهای ملوان و نفت مخدوش میشود.

وی افزود : با شناختی که از توانایی جوانان شهر اراک و استان مرکزی دارم در همان زمان هم که هیات دولت تصمیم به این موضوع گرفت، به شخصه مخالف بودم و اصولا اعتقادم بر این است که باید باشگاه داری در شهرستانها به سمت حرفه ای شدن حرکت کند و با اهمیت دادن به رده های پایه استعدادها و داشته های بومی را برای حضور در سطح اول ورزش کشور آماده نماییم و با همین رویکرد و اعتقاد به پشتوانه سازی باشگاه شهرداری اراک را در زمانی که مسئولیت مدیریت شهر را عهده دار بودم راه اندازی نمودیم .

کریمی تصریح کرد: این معامله در فوتبال کشور، زخم کهنه فوتبال دوستان اراکی را که در آن مقطع زمانی، زخم زبانهای زیادی را متحمل شدند ، تازه کرد و فرصتی فراهم کرد تا به عنوان منتخب جوانان پرشور این شهر نبوغ و استعداد آنها را ستایش کرده و امیدوار باشیم تا با مدیریت اصولی و حرکت به سمت حرفه ای شدن در فوتبال، منتظر روزهای پر فروغ این ورزش در اراک باشیم.

این نماینده مجلس در پایان از مسئولان ورزش کشور خواست امکانات و تجهیزات ورزشی را بطور عادلانه در کشور توزیع و بر عملکرد زیر مجموعه خود در حوزه های مختلف نظارت بیشتری داشته باشند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet