هدر موبایل
1395/03/26 09:48:33
سرویس سیاسی
خجسته مطرح کرد:

رویکرد خلاف‌کارانه کانادا در سرقت اموال ایران/ مصادره دارایی های ایران خلاف عرف دیپلماتیک است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره دارایی های ایران را خلاف قانون و مغایر با عرف دیپلماتیک خواند و گفت: وزارت خارجه باید پاسخی درخور به اقدامات دولت کانادا در مصادره اموال کشورمان بدهد.
رویکرد خلاف‌کارانه کانادا در سرقت اموال ایران/ مصادره دارایی های ایران خلاف عرف دیپلماتیک است نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره دارایی های ایران را خلاف قانون و مغایر با عرف دیپلماتیک خواند و گفت: وزارت خارجه باید پاسخی درخور به اقدامات دولت کانادا در مصادره اموال کشورمان بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/42732.jpg رویکرد,خلاف‌کارانه,کانادا,در,سرقت,اموال,ایران/,مصادره,دارایی,های,ایران,خلاف,عرف,دیپلماتیک,است Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره حدود 15 میلیون دلار از دارایی های ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران این اقدام را گامی جدید در مسیر سیاست‌های خصمانه دولت افراطی گذشته کانادا می داند که با رای مردم ساقط شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این اقدام کشور کانادا در سرقت اموال ملی ایران نشان از کج روی، کینه و کدورت دیرینه با جمهوری اسلامی ایران دارد، افزود: بر این اساس مسئولان کشور باید از طریق مجاری بین المللی، مجامع قانونی و حقوقی و با تنظیم شکوایه ای ضمن گرفتن حق ایران به بد اخلاقی کانادا نیز پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره دارایی های ایران یک اقدام خلاف قانون و مغایر با عرف دیپلماتیک در عرصه بین الملل است، افزود: اقدام کانادا نشانه هایی از ترس و وحشت آن ها از جمهوری اسلامی به عنوان کشور پیش رو در جهان اسلام است، از این رو کشورهایی مانند کانادا که باید پایبند به اصول حقوق بشری و قوانین بین المللی باشند، رویکرد خلاف کارانه ای را در پیش گرفته است.

خجسته تصریح کرد: وزارت خارجه باید پاسخی درخور به اقدامات دولت کانادا در مصادره اموال کشورمان بدهد، در غیر این صورت احتمال تکرار چنین اتفاقات و اقداماتی وجود دارد.

دادگاهی در کانادا حکم کرد ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های غیردیپلماتیک ایران که در کانادا بلوکه است، به عنوان غرامت به خانواده‌های آمریکایی که سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ کشته شده‌اند پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet