هدر موبایل
1395/03/26 11:01:15
سرویس اجتماعی
خجسته مطرح کرد:

بلاتکلیفی قانونی در انتقال پایتخت سیاسی-اداری کشور

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با انتقاد از بلاتکلیفی قانون مجلس در موضوع انتقال پایتخت سیاسی اداری کشور، گفت: با توجه به حساسیت های مذکور لازم است دولت گزارشی از روند پیشرفت کار در زمینه انتقال پایتخت به مجلس ارائه کند.
بلاتکلیفی قانونی در انتقال پایتخت سیاسی-اداری کشور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با انتقاد از بلاتکلیفی قانون مجلس در موضوع انتقال پایتخت سیاسی اداری کشور، گفت: با توجه به حساسیت های مذکور لازم است دولت گزارشی از روند پیشرفت کار در زمینه انتقال پایتخت به مجلس ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601108979558220.jpg بلاتکلیفی,قانونی,در,انتقال,پایتخت,سیاسی-اداری,کشور Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری مهلت دو ساله مجلس به دولت برای انتقال پایتخت گفت: هم اکنون یکسال از مصوبه مجلس مبنی بر قانون امکان سنجی انتقال مرکز سیاسی اداری کشور و ساماندهی و تمرکز زدایی از تهران گذشته است اما هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت باید با توجه به حساسیت و شرایط ویژه و اینکه تهران در روی 4 گسل قرار گرفته و خطراتی که پایتخت را تهدید می کند نسبت به این مصوبه حساسیت های لازم را داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به حساسیت های مذکور لازم است دولت گزارشی از روند پیشرفت کار در زمینه انتقال پایتخت به مجلس ارائه کنند تا مشخص شود دولت چه گام هایی در این زمینه برداشته است.

وی تاکید کرد: انفجار جمعیت، آلودگی هوا، تخریب محیط زیست، ترافیک، کارتن خواب‌ها، آلودگی صوتی، کودکان کار،‌ زنان بی سرپرست، از مهمترین مسائل و دغدغه هایی است که ضرورت انتقال پایتخت را ایجاب می کند.

خجسته با بیان اینکه انتقال پایتخت سیاسی اداری کشور از مطالبات مردم است، گفت: با توجه به حساسیت ایجاد شده در فضای رسانه ای کشور و مطالبات مردم در این زمینه باید مشخص شود که سرنوشت پایتخت و انتقال پایتخت به کجا رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در  21مرداد ماه 1394 مجلس شورای اسلامی، در جریان رسیدگی به طرح امکان سنجی انتقال پایتخت تصویب کردند که شورای ساماندهی پایتخت موظف است حداکثر ظرف 2 سال از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون نتایج تحقیقات و مطالعات خود را در جهت اجرای این موضوع، تهیه و به دولت ارائه کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet