ایام محرم 1398
1395/03/26 11:49:20
سرویس سیاسی
طباطبایی نژاد:

رژیم آل خلیفه با دموکراسی در بحرین وارد جنگ شده است

نماینده مردم اردستان در مجلس ضمن محکومیت سرکوب مردم بحرین گفت: رژیم آل خلیفه دشمن دموکراسی است و تلاش می کند ناکامی های عربستان را جبران کند.
رژیم آل خلیفه با دموکراسی در بحرین وارد جنگ شده است نماینده مردم اردستان در مجلس ضمن محکومیت سرکوب مردم بحرین گفت: رژیم آل خلیفه دشمن دموکراسی است و تلاش می کند ناکامی های عربستان را جبران کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105379209353.jpg رژیم,آل,خلیفه,با,دموکراسی,در,بحرین,وارد,جنگ,شده,است Icana

سیدصادق طباطبایی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به تعلیق فعالیت حزب الوفاق و ادامه بازداشت شیخ علی سلمان گفت: رژیم آل خلیفه دشمن دموکراسی است و با خواسته های دموکراتیک مردم بحرین وارد جنگ شده است.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: موج سرکوب و تلاش برای ارعاب مردم بحرین تشدید شده است که ریشه این رویکرد را می توان در ریاض جست و جو کرد. سعودی ها به دلیل سرخوردگی در یمن ، عراق و سوریه تلاش می کنند مردم بحرین را سرکوب کنند.مساله اساسی اینجاست که بحرین به مستعمره نظامیان سعودی تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت: ترکیب جمعیتی و خواسته مردم بحرین بر علیه رژیم آل خلیفه است اما حکومت این کشور به دلیل چشم پوشی غرب و حمایت های تسلیحاتی عربستان خود را محق به سرکوب خشونت آمیز مردم می داند.

طباطبایی نژاد گفت: رژیم آل خلیفه با همراهی رژیم آل سعود با اعطای حق تابعیت به افراد وهابی و سلب تابعیت شهروندان شیعه به دنبال تغییر ترکیب جمعیت بحرین هستند.

وی گفت: سرکوب اعتراضات مدنی و سیاسی در بلند مدت بحرین را به سمت جنگ داخلی سوق خواهد داد و این مساله به نفع هیچ کس نیست.

شایان ذکر است که پایگاه اینترنتی پریزن استادی (www.prisonstudies.org) در گزارشی با عنوان خلاصه ای از زندان ها در جهان نوشت، کشور بحرین در منطقه خاورمیانه بیشترین تعداد زندانی را داراست.رژیم صهیونیستی، امارات و عربستان هم در رتبه های بعدی قرار دارند. بر اساس گزارش های وزارت خارجه آمریکا و سازمان ملل، در بحرین بیش از چهار هزار زندانی سیاسی وجود دارد. تعداد زندانی هایی که در انتظار محاکمه قرار دارند 27 درصد، زنان چهار درصد و کودکان دو درصد کل زندانیان را تشکیل می دهند.

درهمین حال، دادگاه اداری بحرین حکم به توقف فعالیت‌های انجمن «الوفاق» (بزرگترین انجمن معارضان این کشور) و نیز بستن دفترهایش را صادر کرده است. شیخ علی سلمان ، رهبرالوفاق در زندان است.

شیخ سلمان در تاریخ ۲۸ دسامبر سال ۲۰۱۴ (۷ دی ۱۳۹۳) به اتهام تلاش برای تغییر رژیم و همکاری با قدرت‌های خارجی دستگیر شد. وی در ژوئن 2015 (خرداد ماه) به اتهام اهانت به وزارت کشور و تحریک دیگران به نقض قانون به چهار سال زندان محکوم شد.  پس از آن در تاریخ 30 می (10 خرداد)  دادگاه رژیم بحرین حبس شیخ علی سلمان را از 4 سال به 9 سال افزایش داد.

بازداشت سلمان با محکومیت بین‌المللی گسترده در داخل و خارج این کشور روبهرو شده است. رهبران، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در سراسر جهان از جمله دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری سلمان شده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet