شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/03/26 13:05:07
سرویس اجتماعی
بیرانوندی:

10 هکتار از مراتع کوه تنوم پلدختر در آتش سوخت/ لرستان تنها یک بالگرد اطفای حریق دارد

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس دهم، با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۰ هکتار از مراتع در این آتش سوزی طعمه حریق شد، از مهار آتش سوزی کوه تنوم پلدختر خبر داد.
10 هکتار از مراتع کوه تنوم پلدختر در آتش سوخت/ لرستان تنها یک بالگرد اطفای حریق دارد نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس دهم، با اشاره به اینکه نزدیک به 10 هکتار از مراتع در این آتش سوزی طعمه حریق شد، از مهار آتش سوزی کوه تنوم پلدختر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107830090689.jpg 10,هکتار,از,مراتع,کوه,تنوم,پلدختر,در,آتش,سوخت/,لرستان,تنها,یک,بالگرد,اطفای,حریق,دارد Icana

محمد بیرانوندی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نزدیک به 10 هکتار از مراتع کوه تنوم پلدختر در آتش سوخت، افزود: در این آتش سوزی بیشتر مراتع دچار حریق شد و به جنگل ها آسیب  چندانی وارد نشد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، حضور بالگرد و هلی برد نیروها را در مهار و مدیریت آتش سوزی پلدختر موثر دانست و ادامه داد: هر چند این بالگرد در اطفای حریق بسیار موثر بوده اما  تنها گنجایش حمل 5 نفر را داشت در حالی که برای مهار سریعتر آتش سوزی باید بالگردی با گنجایش بیشتر ارائه می شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، عوامل انسانی را دلیل عمده آتش سوزی های مراتع و جنگل ها  دانست و افزود: از این رو احتمال دارد منشاء آتش سوزی کوه تنوم پلدختر نیز عوامل انسانی باشد و از سوی دیگر افراد سودجویی به صورت تعمدی  اقدام به این کار کرده باشند که مراتع مشجر را از بین برده و ملک را صاحب شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دلیل عمده آتش سوزی جنگل‌های کشور، عوامل و خطاهای انسانی است بنابراین بسیار ضروری است رسانه های عمومی به ویژه صدا و سیما فرهنگ سازی مناسبی را در این زمینه داشته باشند؛ البته در همین راستا به عنوان نماینده مردم در مجلس در تلاش هستم توجه ویژه‌ای به بحث پیشگیری که بخش مهم آن آموزش و ارتقای فرهنگ است داشته باشیم.

بیرانوندی، با بیان اینکه علت آتش سوزی کوه تنوم پلدختر و میزان خسارت وارد شده به مراتع هنوز مشخص نشده، گفت:  به طور حتم این موضوع توسط سازمان های ذی ربط مورد بررسی قرار گرفته و اطلاع رسانی می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه استان لرستان تنها یک بالگرد اطفای حریق دارد، گفت: با وجودی که استان لرستان از جمله استان هایی است که از پوشش جنگلی و مراتع خوبی برخوردار است و هر لحظه بیم آن می رود که قسمتی از این مراتع دچار حریق شود ولی متاسفانه تنها یک بالگرد در اختیار دارد که این بالگرد نیز متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست است.

وی با انتقاد از اینکه مراتع و جنگل های لرستان به دلیل کمبود امکانات در حال نابود شدن هستند، تصریح کرد:  منطقی نیست که به دلیل کمبود امکانات اطفای حریق، به راحتی مراتع و جنگل های کشور را از دست بدهیم زیرا خسارات ناشی از آتش سوزی ها جبران ناپذیر است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان باید از آتش سوزی های پیاپی در جنگل های کشور عبرت بگیرند، افزود: مجلس، دولت و مسئولان ذی ربط باید با ارائه برنامه ریزی مناسب و منسجم تلاش جدی برای تخصیص اعتبارات در راستای تامین امکانات برای مهار و مدیریت آتش سوزی های احتمالی داشته زیرا با توجه به فصل گرما باید به طور مدوام برای آتش سوزی های احتمالی در حال آماده باش باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet