هدر موبایل
1395/03/28 10:02:42
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه مطرح کرد؛

تشریح اهمیت مثلث عملیاتی ایران، روسیه و سوریه در مبارزه با تروریسم/ تردید عراق نسبت به جریان ضدتروریستی آمریکا

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نتایج میدانی نشان می دهد در مناطقی که داعش شکست خورده یا متوقف شده است، محور ایران، سوریه و روسیه فعالیت می کرده است.
تشریح اهمیت مثلث عملیاتی ایران، روسیه و سوریه در مبارزه با تروریسم/ تردید عراق نسبت به جریان ضدتروریستی آمریکا عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نتایج میدانی نشان می دهد در مناطقی که داعش شکست خورده یا متوقف شده است، محور ایران، سوریه و روسیه فعالیت می کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109982607240.jpg تشریح,اهمیت,مثلث,عملیاتی,ایران،,روسیه,و,سوریه,در,مبارزه,با,تروریسم/,تردید,عراق,نسبت,به,جریان,ضدتروریستی,آمریکا Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه ایران، سوریه و روسیه یک محور عملیاتی در مقابل تروریسم هستند، اظهار داشت: در یک سال و نیم گذشته دو محور بر علیه تروریسم، در جهان تشکیل شد.

نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک محور به رهبری آمریکاو 44 کشور دنیا تشکیل شد و محور دیگر ایران، روسیه و سوریه بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در محوری که ایران نیز در آن حضور موثر داشت عراق و حزب الله لبنان البته نه به صورت منسجم و دولتی اما همکاری هایی را انجام می دادند.

فلاحت پیشه ادامه داد: نتایج میدانی نشان می دهد در جاهایی که داعش شکست خورده یا متوقف شده است، در مکان هایی بوده که محور ایران، سوریه و روسیه فعالیت می کرده است. این برگ برنده ای است که این مثلث به صورت عملیاتی در تهران تشکیل جلسه دادند.

وی افزود: طبیعی است که کشورهایی مانند عراق با توجه به مواضع ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق که از فعالیت های این محور ابراز خرسندی کرده است، به آینده این محور به ویژه جمهوری اسلامی ایران امیدوار هستند. در عراق با حضور مستشاری ایران برای پیشروی داعش خط قرمز قرار دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم تصریح کرد: زمانی که بحث آزادسازی استان های الانبار و موصل به عنوان راهبرد در دولت عراق مطرح شد، حیدر العبادی از آمریکا خواست که در این زمینه هیچ کمکی به هرکدام از طرفین در عراق نکند.

وی ادامه داد: واقعیت این است که نسبت به محور 45 کشوری شک و تردید وجود دارد ولی نسبت به محوری که ایران در مرکز آن قرار دارد اعتماد وجود دارد و این موضوع در مواضع دولت ها و ملت های مخالف تروریست به خوبی دیده می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet