خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/02/15 13:48:00
سرویس فرهنگی

هدایت خواه: فعالیت فرقه‌های ضاله در کشور غیر قانونی است

** ستار هدایت خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی در خصوص فعالیت یک فرقه ضاله و انتشار کتاب هایی در جهت ترویج این فرقه در کشور گفت: از این نوع فرقه ها که برای گمراهی جوانان و نوجوانان که گرایش دینی تلاش می کنند فراوان است.

وی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه فعالیت های این فرقه ها غیر قانونی است، افزود: گاه نیز برای ترویج آیین خود کتاب هایی منتشر می کنند که البته انتشار این کتابها به دو صورت است : یکی بصورت غیر مجاز توسط افراد و انتشارات سودجو  و دیگر ی به دلیل عدم دقت و نظارت وزارت ارشاد صورت می گیرد.

هدایت خواه تصریح کرد: کسانی که در این عرصه وظیفه نظارتی دارند با مطالعه و کنکاش در خصوص این فرقه ها باید اطلاعات خود را به روز کنند و از طرف دیگر نیز نظارت خود را بر فعالیت های آنان بیشتر و دقیق تر نمایند.

وی گفت: دستگاه قضایی نیز بدلیل فعالیت خاص خود لازمست که به این شبکه ها دسترسی یابد لذا همکاری آنها با وزارت اطلاعات می تواند  موجب سرعت بیشر در این امر شده و مانع ترویج آن گردد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی در مورد نقد اینگونه فرقه ها در مدارس و دانشگاه ها اظهار داشت: به نظرم در مدارس فرصت بررسی تفصیلی این مباحث وجود ندارد و از سوی دیگر ممکن است به مصلحت نباشد زیرا طرح آن موجب تبلیغ این فرقه ها می شود .

وی خاطر نشان کرد : اما در دانشگاه ها با توجه به فضای باز حاکم بر آن و وجود تشکل های فرهنگی و بسیج های دانشجویی می توان با نقادی ادعاها، آیین ها و افکار این فرقه ها آگاهی های لازم را در اختیار دانشجویان قرار داد و انحرافی بودن آنها را مشخص کرد چرا که انجام این امر ضروری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet