هدر اصلی
1395/03/28 12:30:00
سرویس سیاسی
رحیمی:

احتمال عقد قرارداد بازطراحی رآکتور اراک با کشوری به‌جز چین/ ایران محور اصلی نشست‌ سه‌جانبه وین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است علیرغم اینکه چین به عنوان طرف قرارداد برای بازطراحی پروژه رآکتور اراک مطرح است این امکان وجود دارد که کشور دیگری جایگزین شود.
احتمال عقد قرارداد بازطراحی رآکتور اراک با کشوری به‌جز چین/ ایران محور اصلی نشست‌ سه‌جانبه وین عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است علیرغم اینکه چین به عنوان طرف قرارداد برای بازطراحی پروژه رآکتور اراک مطرح است این امکان وجود دارد که کشور دیگری جایگزین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101489236209.jpg احتمال,عقد,قرارداد,بازطراحی,رآکتور,اراک,با,کشوری,به‌جز,چین/,ایران,محور,اصلی,نشست‌,سه‌جانبه,وین Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری نشست سه جانبه وین با حضور ایران، چین و آمریکا پیرامون مسأله اجرای پروژه بازطراحی رآکتور اراک، گفت: این نشست ها در راستای اجرای تعهدات برجام و مراقبت فضای پسابرجام صورت می گیرد که در نهایت باید منجر به انعقاد یک قرارداد متقن میان ایران و کشور دیگری برای اجرای پروژه بازطراحی رآکتور اراک شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در حال حاضر چین به عنوان طرف کشور قرارداد با ایران مطرح است اما قطعا مشکلاتی وجود دارد که پروژه بازطراحی رآکتور اراک هنوز کلیده نخورده است.

وی ادامه داد: قاعدتا برگزاری نشست ها به معنای انعقاد قرارداد قطعی نبوده و ممکن است به خاطر مسائل موجود، کشور دیگری به جای چین طرف قرارداد واقع شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان برگزاری نشست سه جانبه وین را با محوریت ایران دانست و خاطرنشان کرد: از آنجایی که ایران محل اجرای پروژه بوده و ذینفع اصلی هستیم، کشور ما در رأس مذاکرات خواهد بود و تعیین کننده نهایی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet