هدر اصلی
1395/03/26 14:46:29
سرویس سیاسی
نوریان:

ریاست اسرائیل بر کمیته حقوقی سازمان ملل نتیجه عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ریاست اسرائیل بر کمیته حقوقی سازمان ملل در چارچوب عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل رخ داده است.
ریاست اسرائیل بر کمیته حقوقی سازمان ملل نتیجه عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ریاست اسرائیل بر کمیته حقوقی سازمان ملل در چارچوب عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل رخ داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103298981195.jpg ریاست,اسرائیل,بر,کمیته,حقوقی,سازمان,ملل,نتیجه,عادی,سازی,روابط,اعراب,با,اسرائیل,است Icana

 اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه اسرائیل با رای اعراب ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل را بر عهده گرفت، گفت: این موضوع را نمی توان به خودی خود ارزیابی کرد بلکه باید در چارچوب تحولات اعراب و اسرائیل تحقیق کرد. فرآیندی که با مدیریت آمریکا در سالهای قبل بین کشورهای عرب با اسرائیل شروع شد.

نماینده مردم شهرکرد و بن و سامان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه این فرآیند با چند گام از سالهای گذشته شکل گرفته است، ادامه داد:گام نخست این فرایند  کاهش شدت درگیری و خصومت ها بود به نظر می رسد اسرائیل دیگر انگیزه ای برای کشمکش با کشورها در منطقه ندارد به این جهت در تلاش است خصومت ها را کاهش دهد.

وی اظهار داشت: در گام دوم تلاش می شود که به سمت عادی سازی روابط پیش بروند. بنابراین از نگاه کارشناسان بین الملل اینکه اسرائیل با رای اعراب بر کرسی کمیته حقوقی سازمان ملل تکیه بزنند دور از انتظار نبود.

نوریان با بیان اینکه ریاست اسرائیل بر کمیته حقوقی سازمان ملل در محصول فرایند عادی سازی است، گفت: در چنین شرایطی دور از انتظار نیز کشوری که ماهیت جعلی دارد با لابی صهیونیستی و آمریکا جایگاه بین المللی بگیرد.

این نماینده با تاکید بر اینکه اسرائیل وجاهت لازم برای جایگاه بین المللی ندارد، گفت: دولت تروریستی، تجاوز به حقوق مردم فلسطین، اشغالگری و حکمرانی نامشروع مواردی است که باعث می شود این رژیم به رسمیت شناخته نشود چه برسد به اینکه به عنوان بازیگر رسمی بین المللی آن هم در خصوص موضوعات حقوقی و حقوق بشری کشورهای دیگر را ارزیابی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ریاست اسرائیل بر کمیته حقوقی سازمان ملل غیر منطقی و غیر قابل پذیرش است عنوان کرد: این اتفاق تنها در چارچوب عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل آن هم با مدیریت آمریکایی- صهیونستی قابل تحلیل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet