هدر موبایل
1395/03/28 15:26:00
سرویس سیاسی
سلیمانی:

ضرورت ارائه تعریف منسجم از واحدهای تقسیمات کشوری

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس دهم گفت: کشور به تعریفی منسجم، روشن و شفاف از واحدهای تقسیماتی اعم از روستا، مزرعه، مکان، دهستان، بخش، شهرستان و استان برای تعیین شرایط کلی کشور نیاز دارد.
ضرورت ارائه تعریف منسجم از واحدهای تقسیمات کشوری نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس دهم گفت: کشور به تعریفی منسجم، روشن و شفاف از واحدهای تقسیماتی اعم از روستا، مزرعه، مکان، دهستان، بخش، شهرستان و استان برای تعیین شرایط کلی کشور نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109801333292.jpg ضرورت,ارائه,تعریف,منسجم,از,واحدهای,تقسیمات,کشوری, Icana

حسن سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اهمیت لایحه تقسیمات کشوری و تهیه آن توسط دولت، اظهار داشت: در قانون برنامه پنج ساله پنجم دولت موظف شدند که نظام جدید تقسیمات کشوری تهیه کنند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت در این نظام جدید تقسیمات کشوری باید شرایط جدید را لحاظ می‌کرد تا تعیین تکلیف شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در برنامه پنج ساله پنجم لایحه تقسیمات کشوری را تهیه نکرده است.

وی افزود: حتی اگر دولت در سال جاری که سال تمدیدی برنامه پنجم پنج ساله است، ان لایحه ها را تهیه کنند، اقدام مناسبی است.

سلیمانی گفت: کشور به تعریفی منسجم، روشن و شفاف از واحدهای تقسیماتی اعم از روستا، مزرعه، مکان، دهستان، بخش، شهرستان و استان برای تعیین شرایط کلی کشور نیاز دارد.

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این ملاک ها از نظر نوع استقرار ادارات و نوع انجام مسائل ورای ادارات استان ها که شامل انجام انتخابات مختلف است، بنابراین اگر این لایحه تقسیمات کشوری تهیه شود، اقدام مناسبی خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر دولت برای تهیه این لایحه تعلل بیشتری کند، نگرانی محیطی بیشتری ایجاد خواهد شد. در حوزه انتخابیه من جایی که استعداد ارتقاء را داشته باشد، وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet