هفته دفاع مقدس
1395/03/26 16:08:53
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکبریان:

اقتصاد مقاومتی به معنای نه گفتن به کالای خارجی است

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌های ملی و ارز داخلی نباید صرف خرید کالاهای خارجی شود.
اقتصاد مقاومتی به معنای نه گفتن به کالای خارجی است نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌های ملی و ارز داخلی نباید صرف خرید کالاهای خارجی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/90642.jpg اقتصاد,مقاومتی,به,معنای,نه,گفتن,به,کالای,خارجی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عزیز اکبریان اظهار کرد: تحریم‌هایی که در طول سال‌های گذشته بر کشور اعمال شده اقتصاد را آسیب پذیر کرده است.
وی خاطرنشان کرد: بدون شک وجود مشکلات اقتصادی حرکت چرخ توسعه کشور را کند ساخته و رسیدن به اهداف پیش بینی شده را با مشکلاتی مواجه می‌کند.
اکبریان افزود: به همین دلیل مقام معظم رهبری در تصمیمی هوشمندانه امسال را با نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گذاری کرده‌اند تا مسئولین و مردم با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بتوانند شرایط دشوار فعلی را پشت سربگذارند.
وی با تاکید بر حمایت از تولید داخلی برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی گفت: زمان شعار برای تحقق اقتصاد مقاومتی به پایان رسیده و زمان اقدام و عمل فرا رسیده است.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید داخلی یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای  رسیدن به توسعه اقتصادی و تحقق شعار امسال است.
وی گفت: برای حمایت از تولید داخلی در مرحله اول باید فرهنک نه گفتن به کالاهای خارجی در جامعه ایجاد شود .
اکبریان تصریح کرد: درحال حاضر سالانه مبالغ زیادی از ارز ملی و سرمایه‌های داخلی برای خرید کالاهای خارجی که نمونه‌های مشابه آنها در درداخل نیز تولید می‌شود به هدر می‌رود.
وی اظهار کرد: با این سرمایه‌های خارج شده می‌توان هزاران واحد تولیدی و صنعتی راه اندازی کرد و برای عده زیادی که با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند اشتغال ایجاد کرد.
وی ادامه داد: باید شراطی فراهم شود که خرید کالای ایرانی به یک فرهنگ نهادینه اجتماعی تبدیل شود.
به گزارش ایسنا؛ وی در پایان گفت: بدون شک شیرینی توفیقات دولت در زمینه‌های مختلف رمانی برای مردم ملموس خواهد بود که شاهد پویایی و رونق حوزه اقتصادی کشور باشیم.
انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet