ایام محرم 1398
1395/03/28 10:58:44
سرویس اجتماعی
مصری مطرح کرد:

قانون جامع و یکپارچه برای ساختار وزارت تعاون، کار و رفاه وجود ندارد/ ضرورت ارایه لایحه برای شفاف سازی اختیارات

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس با تاکید برضرورت ارایه لایحه از سوی دولت برای تعیین اختیارات وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، گفت: باید یک قانون جامع و یکپارچه برای ساختار وزارت تعاون بعد از ادغام صورت گرفته تصویب شود.
قانون جامع و یکپارچه برای ساختار وزارت تعاون، کار و رفاه وجود ندارد/ ضرورت ارایه لایحه برای شفاف سازی اختیارات نماینده مردم کرمانشاه درمجلس با تاکید برضرورت ارایه لایحه از سوی دولت برای تعیین اختیارات وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، گفت: باید یک قانون جامع و یکپارچه برای ساختار وزارت تعاون بعد از ادغام صورت گرفته تصویب شود. https://cdn.icana.ir/d/019/47132.jpg قانون,جامع,و,یکپارچه,برای,ساختار,وزارت,تعاون،,کار,و,رفاه,وجود,ندارد/,ضرورت,ارایه,لایحه,برای,شفاف,سازی,اختیارات Icana

عبدالرضا مصری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت ارایه لایحه از سوی دولت برای تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، گفت: پس ازادغام سه وزارتخانه کار، تعاون و رفاه دردولت گذشته باید قوانین مشابه دراین 3 وزارتخانه حذف و یک قانون جامع و مدون برای این وزارتخانه درنظرگرفته می شد.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت دهم لایحه مورد نظر را به مجلس نهم ارایه کرد، افزود: در آن مقطع این لایحه درکمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار گرفت اما نوبت بررسی این لایحه به صحن علنی مجلس نرسید.

وی با تاکید بر اینکه برابر قانون دولت یازدهم باید مجدد لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون را به مجلس ارایه کند، تصریح کرد: به طورحتم مجلس دهم نمی تواند طرح یا لایحه باقی مانده از مجلس نهم را در دستور کار قرار دهد، تنها درشرایطی این موضوع امکان پذیراست که دولت خواهان بررسی همان لایحه باشد.

مصری با یادآوری اینکه لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون مربوط به دولت گذشته است، گفت: وزیر تعاون باید این موضوع یعنی بررسی لایحه ساختار جدید وزارت تعاون مربوط به دولت دهم را درهیات دولت مطرح کند و اگر از سوی اعضاء دولت تصویب شد، لایحه جدید برای بررسی  تصویب به مجلس ارایه شود.

وی با بیان اینکه قبل از ادغام 3 وزارتخانه بخش های تعاون، کار ورفاه قوانین مجزای مخصوص به خود را داشتند، تصریح کرد: درحال حاضر باید یک قانون جامع و یکپارچه برای ساختار جدید وزارت تعاون درمجلس تصویب شود.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به اینکه لایحه مورد نظر توسط دولت دهم به مجلس نهم ارایه  و مورد بررسی قرار گرفت و از آنجا که عمر مجلس نهم به پایان رسیده ، دولت باید در صورت نیاز لایحه جدید به مجلس ارایه کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی سه‌شنبه، 25 خرداد مجلس پس از پایان گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: مطابق قانون ادغام وزارتخانه‌ها، دولت باید ظرف 6 ماه لایحه ساختار جدید وزارتخانه را به مجلس ارائه کند اما نه تنها در دولت قبل این لایحه ارائه نشد بلکه پس از گذشت 3 سال، دولت فعلی نیز این لایحه را به مجلس نیاورده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet