هدر اصلی
1395/03/28 11:15:52
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

مصوبه مجلس، ناظر به مجوز برای فروش مدارس دولتی نیست/ زیاندیده شدن مدارس غیرانتفاعی به دلیل کاهش تعداد دانش آموز

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون متبوعش بعد از تعیین هیأت رئیسه، نسبت به رفع ایرادات شورای نگهبان بر لایحه تأسیس و اداره مدارس غیردولتی اقدام می کند، ابراز امیدواری کرد تا یک ماه آینده این قانون، نهایی شود.
مصوبه مجلس، ناظر به مجوز برای فروش مدارس دولتی نیست/ زیاندیده شدن مدارس غیرانتفاعی به دلیل کاهش تعداد دانش آموز عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون متبوعش بعد از تعیین هیأت رئیسه، نسبت به رفع ایرادات شورای نگهبان بر لایحه تأسیس و اداره مدارس غیردولتی اقدام می کند، ابراز امیدواری کرد تا یک ماه آینده این قانون، نهایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43038.jpg مصوبه,مجلس،,ناظر,به,مجوز,برای,فروش,مدارس,دولتی,نیست/,زیاندیده,شدن,مدارس,غیرانتفاعی,به,دلیل,کاهش,تعداد,دانش,آموز Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت در خصوص ایرادات شورای نگهبان بر لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، گفت: موضوع تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، یکبار در مجلس قبل به عنوان طرح از سوی نمایندگان مطرح شده بود ولی به دلیل مغایرت با اصل 75 قانون اساسی، برگردانده و دولت موظف به تهیه لایحه شد.

نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان تلاش کردند در روزهای پایانی مجلس نهم این لایحه تصویب شود، اظهار کرد: توجه به این امر یکی از موضوعات بسیار مهم تلقی می شد زیرا به دلیل عدم پیگیری لازم از سوی وزارت آموزش و پروش و نیز نبود قوانین کافی، مسئولان مربوطه هر ساله قوانین موجود را به صورت یکساله تمدید می کردند.

وی ضمن اشاره به 14 ایراد عنوان شده از سوی شورای نگهبان، بیان کرد: یکی از موارد یاد شده، موضوعی عام و کلی است و 13 بند دیگر نیز اشاره به موضوعات جزیی دارد لذا همگی ایرادات قابل حل است.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره محتوای این لایحه، تصریح کرد: متاسفانه برخی رسانه ها در این رابط فضا را شلوغ کردند و به دنبال جوسازی در این خصوص بودند که مجلس شورای اسلامی، بنا به فروش مدارس دارد در حالی که اینطور نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر 8.5 نیم درصد دانش آموزان در مدارس غیر انتفاعی درس می خوانند، گفت: این مهم در صورت استناد به اصل 44 قانون اساسی باید تقویت شود تا بخش های تعاونی و خصوصی فعال در این عرصه تقویت شوند؛ با این حال بنایی بر واگذاری مدارس دولتی، نبوده و نیست.

وی با بیان اینکه برخی از مدارس غیر انتفاعی به دلیل کاهش دانش آموزان زیاندیده شده اند، ادامه داد: بر این اساس در بندهایی از لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی عنوان شد اگر امکان کمک به این مراکز از سوی دولت فراهم است، می تواند در این زمینه اقدام لازم را انجام دهد.

احمدی لاشکی، ضمن تاکید بر اینکه جمعی از اعضاء هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس نهم در نشستی نسبت به این موضوع پرداخته اند، افزود: از این رو مقرر شد کمیسیون بعد از تعیین هیأت رئیسه نسبت به رفع اشکالات این قانون اقدام کند تا بتواند تعداد دانش آموزان مدارس غیر دولتی را به 20 درصد رساند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد تا یک ماه آینده اشکالات این قانون رفع شود تا شاکله آموزشی کشور دچار مشکل نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet