هدر اصلی
1395/03/28 15:20:41
سرویس استان ها
با هدف پیگیری طرح های دانش بنیان در همدان انجام شد؛

دیدار خجسته نماینده همدان با معاون علمی و فناوری رییس جمهور

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان دیدار و در خصوص تقویت طرح های دانش بنیان و فن آور شهرستان همدان گفتگو و تبادل نظر کرد.
دیدار خجسته نماینده همدان با معاون علمی و فناوری رییس جمهور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان دیدار و در خصوص تقویت طرح های دانش بنیان و فن آور شهرستان همدان گفتگو و تبادل نظر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105538112606.jpg دیدار,خجسته,نماینده,همدان,با,معاون,علمی,و,فناوری,رییس,جمهور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان دیدار و در خصوص تقویت طرح های دانش بنیان و فن آور شهرستان همدان گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیر خجسته با اشاره به این دیدار اظهار داشت: ازآن جایی که افزایش سهم دانش و فناوری در اقتصاد بصورت دولتی پایدار نخواهد بود و اقتصاد دانش بنیان باید بر پایه توانمندی بخش خصوصی و شرکت‏های دانش‏ بنیان اتفاق بیفتد، لذا حل مشکلات عدیده این شرکت‏ها گام نخستِ تحقق اقتصاد دانش ‏بنیان در کشور خواهد بود.

خجسته تصریح کرد: اقتصاد دانش بنیان به عنوان یک بخش اتکایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود که برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان باید کارآفرینی متکی به اعتماد به نفس جوانان را داشته باشیم و در این زمینه باید تغییرات عمده‌ای را ایجاد کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: رهبر فرزانه انقلاب به طور مکرر پیشرفت اقتصاد دانش‌بنیان را در راس همه کارهای اساسی در پیشرفت کشور قرار داده و زیربنای اقتدار کشور را قدرت ملی دانسته‌اند و تاکید فرموده‌اند قدرت علمی و فناوری، منشاء قدرت سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی است.

وی با تاکید بر حمایت و تشویق شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: توجه به نوآوری‌ها و افزایش نقش آن در صنایع و بازار کشور، حمایت از نفوذ دانش از دانشگاه‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان صنایع بزرگ، تقویت ارتباط معاونت علمی و فناوری رییس جمهور با صنایع و کسب و کار‌های بزرگ کشور، توجه ویژه به اشتغال نخبگان، استعدادهای برتر و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، توجه ویژه به صادرات محصولات دانش‌بنیان و حمایت از فرآیند‌های موثر در تقویت بخش خصوصی فعال، اولویت دادن به فعالیت‌های بخش خصوصی در نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان از طریق حمایت از فعالیت‌های به تحقیق و توسعه کسب و کار از جمله فعالیت‌های مورد توجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.

امیر خجسته با اشاره به اینکه دولت باید در راستای خصوصی‌سازی گام بردارد و در این راستا نیازمند گام‌های عملی هستیم اظهار داشت: دولت باید با نظارت بر کارها در زمینه شکوفایی استعدادها و همچنین رفع مشکلات گام بردارد و از سوی دیگر بکوشد تا در جذب علمی جوانان برنامه‌ داشته باشد.

وی ‌با تاکید بر ضرورت رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال برای افراد تحصیل کرده و نخبه کشور، گفت: باید اعتبارات کافی برای حوزه اشتغال جوانان در نظر گرفته شود.

امیر خجسته همچنین با تاکید بر استفاده از فرزندان شاهد در تاسیس شرکت های دانش بنیان تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان پرچمداران توسعه کشور بوده و به سبب تولید علم و فن آوری های خود بهترین گزینه برای ایجاد اشتغال برای جوانان و بویژه فرزندان شاهد هستند.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات استان باید به سوی اسفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حرکت کنیم که لازمه این امر حمایت از ایده ها و پژوهش های فناوران، صنعتگران و نخبگان است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امروز بخش خصوصی، سرمایه گذاران و کارآفرینان به عنوان جهادگران اقتصادی نقش بسزایی را در اصلاح مسیر توسعه کشور ایفا می کنند و لازم است از توانمندی و ظرفیت های این بخش، به شکل صحیح استفاده شود.

امیر خجسته بیان داشت: مهمترین مشکل فعلی شرکتهای دانش بنیان در اختیار نداشتن واقعی بازار است چرا که با وجود اینکه شرکتهای دانش بنیان توان خوبی در حل مشکلات بسیاری از صنایع دارند اما آنطور که باید بازار در اختیارشان قرار نمی گیرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این جلسه حمایت خود را از راه اندازی طرحهای دانش بنیان و علمی کاربردی شهرستان که از سوی دانشگاهیان و بخش خصوصی که جنبه کاربردی برای همدان داشته باشد، اعلام نمود و مقرر شد پیگیری های لازم  در این مورد بعمل آید.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet