هدر اصلی
1395/03/28 21:58:10
سرویس کمیته پدافند غیر عامل قوه مقننه

علاقمندی آژانس امنیت ملی آمریکا به جاسوسی از طریق اینترنت اشیا

آیا آژانس امنیت ملی آمریکا به دنبال زیر نظر گرفتن کل اینترنت اشیاست؟
علاقمندی آژانس امنیت ملی آمریکا به جاسوسی از طریق اینترنت اشیا آیا آژانس امنیت ملی آمریکا به دنبال زیر نظر گرفتن کل اینترنت اشیاست؟ https://cdn.icana.ir/d/019/201606101802218596.jpg علاقمندی,آژانس,امنیت,ملی,آمریکا,به,جاسوسی,از,طریق,اینترنت,اشیا Icana

گزارش‌ها حاکی از آن است که آژانس امنیت ملی آمریکا به دنبال راه‌هایی برای جمع‌آوری اطلاعات خارجی بیشتر از طریق دستگاه‌های متصل به اینترنت یا همان اینترنت اشیاست: از دستگاه‌های تنظیم گرمایش گرفته تا دستگاه‌های تنظیم ضربان قلب.

 

۰ 3996006/17/2016 9:16:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606100692457622_Thum.jpg
۰

 

ریچارد لجت (Richard Ledgett)، معاون مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا که عالی‌رتبه‌ترین مقام غیرنظامی این نهاد نیز محسوب می‌شود، طی کنفرانسی پیرامون فناوری‌های نظامی در واشنگتن دی سی گفته است، نگاه این آژانس در حال حاضر به موضوع رصد اینترنت اشیا، نگاهی نظری و از نقطه نظر تحقیقاتی است.

او بلافاصله به این موضوع پرداخته است که برای زیر نظر داشتن تروریست‌ها و جاسوس‌ها، از هک کردن و تحت نظر گرفتن دستگاه‌های پزشکی که ممکن است مورد استفاده آن‌ها باشد، راه‌های آسان‌تری نیز وجود دارد، اما در عین حال اذعان کرد این حوزه برای آژانس مذکور جذابیت دارد.

وقتی از او سؤال شد آیا آژانس امنیت ملی آمریکا به دنبال زیر نظر گرفتن کل اینترنت اشیاست (یعنی از اسباب‌بازی مجهز به وای فای کودکان گرفته تا تجهیزات پزشکی) یا فقط قرار است بخشی از این حوزه را از باقی موارد اضافی جدا کند و به طور اختصاصی تحت نظر بگیرد، گفت: «هر دو».

اوایل سال جاری میلادی، جیمز کلپر، مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز طی سخنرانی خود در سنا گفت وسایل و دستگاه‌های متصل به اینترنت ممکن است برای «شناسایی، نظارت، رصد، رهگیری، هدفگیری و جذب و یا دسترسی یافتن به شبکه‌ها یا مدارک کاربران» مفید باشند. این در حالی‌ست که دفتر او طی بیانیه‌ای رسمی با این گفته‌ها جملات کلپر را تصحیح کرد که: «اطلاعات به‌دست‌آمده از یک یخچال، ماشین لباسشویی و یا اسباب بازی کودک، جایگزینی برای دسترسی به ارتباطات حقیقی تروریست‌ها با یکدیگر نیست».

 

برگرفته از:

http://www.ghatreh.com

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet