شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/03/29 11:40:39
سرویس سیاسی
نجفی خوشرودی:

داعش با آزادی فلوجه در پایتخت صدام تحقیر شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن ابراز خوشنودی از آزادی فلوجه گفت: تروریست های تکفیری در فلوجه که به عنوان اصلی ترین پایگاه هواداران صدام شناخته می شود ، تحقیر شدند.
داعش با آزادی فلوجه در پایتخت صدام تحقیر شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن ابراز خوشنودی از آزادی فلوجه گفت: تروریست های تکفیری در فلوجه که به عنوان اصلی ترین پایگاه هواداران صدام شناخته می شود ، تحقیر شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102681099570.jpg داعش,با,آزادی,فلوجه,در,پایتخت,صدام,تحقیر,شد Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: آزادی فلوجه یک موفقیت راهبردی است که در جنگ با تروریسم تکفیری دارای اهمیت استراتژیک است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: فلوجه به طور سنتی پایگاه حزب بعث و وفاداران صدام محسوب می شود. آمریکا پس از اشغال خاک عراق و ساقط شدن صدام در فلوجه زمین گیر شده بود تا جایی که به نوعی این شهر را به حال خود رها کرد.

وی در ادامه گفت: عناصر باقی مانده حزب بعث با القاعده عراق وارد ائتلاف شدند. وفاداران صدام با ظهور داعش به عضویت تروریست های تکفیری درآمدند تا فلوجه پس از موصل سقوط کند.

نجفی خوشرودی با بیان این که فلوجه پایتخت عناصر بعثی نامیده می شود گفت: شکست داعش در پایتخت داعش در واقع زمینه ساز عملیات آزادی موصل است که در نهایت تروریست های تکفیری را خرد خواهد کرد.

وی ضمن اشاره به حضور مستشاران ایرانی در کنار نیروهای مردمی عراق گفت: آزادی فلوجه با توجه به عزم جدی نیروهای مردمی عراق قابل پیش بینی بود. تهران با تمام توان در جنگ با تروریسم به ویژه داعش همچنان حضور خواهد داشت.

این نماینده مجلس دهم گفت: تروریست های تکفیری گمان می کردند که با تکیه بر خشونت می توانند وضعیت عراق را در چنگ خود نگه دارند اما مساله اساسی اینجاست که قدرت خشن داعش پایدار نیست.

وی تصریح کرد: تروریست های تکفیری در فلوجه که به عنوان اصلی ترین پایگاه هواداران صدام شناخته می شود ، تحقیر شدند.باتوجه به این اتفاق و عزم جدی مردم عراق برای شکست داعش باید در انتظار موفقیت های بعدی ارتش این کشور بود.

گفتنی است که حسین جابری‌انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیروزی ارتش و نیروهای مردمی و عشایری عراق در نبرد علیه تروریست‌های تکفیری در شهر استراتژیک فلوجه را به دولت و آحاد ملت عراق تبریک گفت.

جابری‌انصاری ابراز امیدواری کرد دولت عراق به پشتوانه اتحاد ملی و همبستگی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و اجتماعی این کشور، به پیروزی‌های بیشتری در رویارویی همه جانبه با تروریسم و افراط گرایی دست یابد.

حیدر العبادی در نطقی کوتاه، این آزادی را مدیون ارتش، پلیس، داوطلبان مردمی و هدایت مرجعیت دینی و در صدر آن آیت الله سیستانی دانست. نخست وزیر عراق افزود همه مردم عراق در این پیروزی سهیم بوده اند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet