هدر موبایل
1395/03/29 11:25:45
سرویس اقتصادی
کوسه غراوی:

کمبود سیلو برای نگهداری گندم مشهود است/ پول خرید تضمینی گندم هنوز به کشاورز پرداخت نشده است

نماینده مردم مینودشت و کلاله ،گالیکش و مراوه تپه در مجلس با بیان اینکه کمبود سیلو برای نگهداری گندم مشهود است،گفت:پول خرید تضمینی گندم هنوز به کشاورز پرداخت نشده است،بنابراین کشاورز را با مشکلات بی شماری روبرو کرده است.
کمبود سیلو برای نگهداری گندم مشهود است/ پول خرید تضمینی گندم هنوز به کشاورز پرداخت نشده است نماینده مردم مینودشت و کلاله ،گالیکش و مراوه تپه در مجلس با بیان اینکه کمبود سیلو برای نگهداری گندم مشهود است،گفت:پول خرید تضمینی گندم هنوز به کشاورز پرداخت نشده است،بنابراین کشاورز را با مشکلات بی شماری روبرو کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106224431621.jpg کمبود,سیلو,برای,نگهداری,گندم,مشهود,است/,پول,خرید,تضمینی,گندم,هنوز,به,کشاورز,پرداخت,نشده,است Icana

شهرام کوسه غراوی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت درباره  وضعیت تولید گندم در کشور،گفت:کمبود سیلو می تواند شرایط خرابی محصول گندم که با زحمات فراوان توسط کشاورز تولید می شود را فراهم کند و این در حالی است که باید بر اساس میزان تولید گندم در کشور سیلو موجود باشد؛زیرا کمبود سیلو کشاورز  را مجبور به تحمل هزینه حمل و نقل می کند.کشاورز برای وسایل  نقلیه  برای جابجایی گندم باید مدتها در صف منتظر بمانند و در نتیجه این انتظار کشاورز باید هزینه  حمل و نقل را پرداخت کند.

نماینده مردم مینودشت،گالیکش،کلاله و مراوه تپه در  مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم هنوز به کشاورز پرداخت نشده است، یادآورشد: باید زمان  پرداخت خرید تضمینی گندم برای کشاورز مشخص شود و در زمان مقرر پرداخت شود زیرا بسیاری از کشاورزان برای تولید گندم متحمل هزینه های تولید شدند بنابراین برای تولید گندم برخی از کشاورزان  وام های را اخذ کردند   و با این اوصاف  بدیهی است  عدم پرداخت خرید تضمینی  در زمان  مناسب کشاورز وارد مشکلات مالی بی شماری می کند.

وی ادامه داد:بالاترین تولید محصول گندم در کشور متعلق به استان گلستان است،بنابراین اگر قرار به افزایش  تولید با کیفیت گندم ایرانی  است باید  قبل  از اقدام به تولید،فکری برای  نگهداری محصول گندم کرد.

نماینده مردم مینودشت،گالیکش،کلاله و مراوه تپه در  مجلس با بیان اینکه کمبود سیلو  برای نگهداری  محصول گندم مشهود است، گفت : امسال تولید گندم افزایش یافته است؛اما کمبود سیلو کشاورزان را با مشکلات  بی شماری روبرو کرده  است. 

کوسه غراوی با بیان اینکه در استان گلستان  ظرفیت کشت گلخانه  ای محصولات کشاورزی به میزان بالایی وجود دارد،ادامه داد:  ما می توانیم  در کشت گلخانه ای  برای بسیاری افراد اشتغال ایجاد کنیم.

عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان  اینکه  توسعه  گشت گلخانه ای دراستان گلستان نیازمند وام برای فارغ التحصیلان کشاورزی است ، یادآورشد:با توجه به شرایط آب و هوایی استان گلستان ما می توانیم با یک برنامه ریزی تسهیلاتی شرایط افزایش تولیدات گلخانه ای  را با  مشارکت فارغ التحصیلان کشاورزی و کشاورزان  در کشور مهیا کنیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet