شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/03/29 10:53:53
سرویس دیگر رسانه‌ها
الفت مطرح کرد:

تشریح اقدامات قوه قضائیه در پیشگیری از قاچاق کالا و ارز/ نظارت و اجرای سامانه‌هایی که فرآیند تجارت را رصد می‌کنند

الفت در تشریح اقدامات معاونت اجتماعی قوه قضائیه در پیشگیری از قاچاق کالا و ارز گفت: یکی از این برنامه‌ها، راهبری، نظارت، هدایت و تهیه و اجرای سامانه‌های موضوع مواد پنج و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که این برنامه را به صورت ملی اجرا می‌کنیم.
تشریح اقدامات قوه قضائیه در پیشگیری از قاچاق کالا و ارز/ نظارت و اجرای سامانه‌هایی که فرآیند تجارت را رصد می‌کنند الفت در تشریح اقدامات معاونت اجتماعی قوه قضائیه در پیشگیری از قاچاق کالا و ارز گفت: یکی از این برنامه‌ها، راهبری، نظارت، هدایت و تهیه و اجرای سامانه‌های موضوع مواد پنج و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که این برنامه را به صورت ملی اجرا می‌کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/104602.jpg تشریح,اقدامات,قوه,قضائیه,در,پیشگیری,از,قاچاق,کالا,و,ارز/,نظارت,و,اجرای,سامانه‌هایی,که,فرآیند,تجارت,را,رصد,می‌کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به اقدامات این معاونت در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه همایشی با موضوع مقابله با قاچاق کالا و ارز برگزار کرده است. موضوع این همایش مبحثی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و براساس فرمایشات ایشان فعال شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی ملازمه با اجرای برنامه های پیشگیرانه در حوزه قاچاق کالا و ارز و مقابله جدی با آن دارد، به طوری که کالای خارجی که توان تولید داخلی را از بین می‌برد براساس فرمایشات ایشان نباید وارد کشور شود.


الفت تاکید کرد: با این نگاه و همکاری مطلوبی که با ستاد قاچاق کالا و ارز، مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و رئیس کارگروه تبصره یک ماده چهار قانون مبارزه با قاچاق کالا داریم توانستیم همایش 2روزه و پرباری را در مشهد برگزار کنیم.

وی یادآور شد: در این همایش مقامات ستاد و گمرک کشور حضور داشتند و مطالبی از سوی همه مسئولان حوزه مبارزه با قاچاق کالا مطرح شد.

راهبری، نظارت، هدایت و تهیه و اجرای سامانه‌های موضوع مواد پنج و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به برنامه‌های معاونت پیشگیری برای مبارزه با قاچاق ادامه داد: دو برنامه برای پیشگیری از قاچاق کالا در سال 95 داریم؛ یکی از آن‌ها، راهبری، نظارت، هدایت و تهیه و اجرای سامانه‌های موضوع مواد پنج و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که این برنامه را به صورت ملی اجرا می‌کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با این اقدام، سامانه‌هایی که قرار است ورود کالا از مرز و تمامی فرآیند تجارت را رصد کند و مورد پایش قرار دهد امسال راه اندازی شود.

الفت تاکید کرد: در این راستا این معاونت مطالبه گری و پرسشگری از دستگاه‌هایی که مرتبط و مسئول با این سامانه هستند را انجام خواهد داد.

 به گفته معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نهادهایی را که به طور کامل برای راه اندازی این سامانه اقدام نکرده‌اند را فعال خواهیم کرد تا به جایگاه دستگاه‌های موفق در اجرای این برنامه برسند.

وی یادآور شد: از سوی دیگر، درصددیم برای سامانه تبصره 3 ماده پنج قانون که قرار است توسط وزارت اطلاعات اجرا شود و در نهایت از ورود قاچاق کالا ممانعت کند همکاری و هماهنگی لازم ایجاد شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهارامیدواری کرد که با این اقدام، پیوند مستحکم و منطقی میان دستگاه‌های مرتبط با راه اندازی این سامانه برقرار و هم افزایی و همراهی لازم ایجاد شود.

تشکیل کارگروه تبصره یک ماده چهار قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

الفت درباره برنامه دیگری که امسال از سوی این معاونت پیگیری خواهد شد، خاطرنشان کرد: این برنامه مربوط به تشکیل کارگروه تبصره یک ماده چهار قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. مطابق قانون وظیفه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر عهده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که این ستاد متشکل از 23 دستگاه قضایی و اجرایی است و سازمان‌های مختلفی در این ستاد فعالیت دارند.

به گفته وی، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز قانونی منحصر به فرد از جهت توجه ویژه به مبحث پیشگیری است زیرا فصل دوم شامل 17 بند به طور کامل به پیشگیری از وقوع جرم اختصاص دارد.

فعال کردن کارگروه‌های استانی در راستای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه به تصریح این قانون، وظیفه پیشگیری از جرایم قاچاق کالا و ارز بر عهده معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه است، اظهار کرد: این کارگروه قرار است به ریاست این معاونت برگزار شود که در دو سال گذشته جلسه های متعددی برپا شده است. تلاش این معاونت این است که این کارگروه در استان‌ها نیز فعال شود.

به گزارش خبرگزاری میزان؛ الفت در پایان یادآور شد: این معاونت به دنبال فعال کردن کارگروه‌ها در استان‌ها و تاکید بر اجرای برنامه‌ها در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.
انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet