هدر موبایل
1395/03/29 11:10:17
سرویس فرهنگی
سعیدی تصریح کرد:

هنرمندان صنایع دستی، درگیر سیاست‌های یک بام و دو هوای مسئولان/ نگارگران، در دوراهی سازمان میراث فرهنگی و وزارت فرهنگ

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است هنرمندان صنایع دستی به دلیل بلاتکلیفی و عدم مواجهه با یک سازمان منسجم، تخصصی و البته برخوردهای سلیقه‌ای با مشکلات جدی و سیاست‌های یک بام و دو هوا روبرو هستند.
هنرمندان صنایع دستی، درگیر سیاست‌های یک بام و دو هوای مسئولان/ نگارگران، در دوراهی سازمان میراث فرهنگی و وزارت فرهنگ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است هنرمندان صنایع دستی به دلیل بلاتکلیفی و عدم مواجهه با یک سازمان منسجم، تخصصی و البته برخوردهای سلیقه‌ای با مشکلات جدی و سیاست‌های یک بام و دو هوا روبرو هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/43625.jpg هنرمندان,صنایع,دستی،,درگیر,سیاست‌های,یک,بام,و,دو,هوای,مسئولان/,نگارگران،,در,دوراهی,سازمان,میراث,فرهنگی,و,وزارت,فرهنگ Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص واگذاری امور هنر نگارگری به سازمان میراث فرهنگی، گفت: متاسفانه به دلیل وجود دوگانگی وظایف در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هنرمندان رشته های مختلف از جمله رشته نگارگری با مشکلات روبرو هستند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از هنرمندان زیر نظر وزارت فرهنگ فعالیت می کنند و بخشی دیگر با سازمان میراث فرهنگی روبرو هستند، اظهار کرد: این بلاتکلیفی و عدم مواجهه با یک سازمان منسجم و تخصصی حتی در حوزه هنرمندان فرش نیز وجود دارد زیرا با وزارت صنعت، معدن و تجارت سر وکار دارند.

وی با تاکید بر اینکه اگر سیاست گذاری مناسب و نقشه راه در عرصه ساماندهی هنرمندان وجود نداشته باشد، برخوردها سلیقه ای و متفاوت می شود، افزود: جابجایی رشته های هنری مانند نگارگری از یک وزارتخانه به یک سازمان و بالعکس نمی تواند مشکلات مربوط به این عرصه را حل کند و باید در این حوزه فکر اساسی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اوایل سال گذشته پیشنهادی به سازمان های مربوطه در این حوزه ارائه شد؛ مبنی بر اینکه یک سازمان مستقل زیر نظر ریاست جمهوری تشکیل شود تا بتواند فعالان هنرهای دستی و غیره را سازماندهی کند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه این پیشنهاد عملی نشد، گفت: هم اکنون 3 مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی امور هنرمندان در حوزه های مختلف هستند؛ از این رو با سیاست های یک بام و دو هوا مواجه هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا زمانی که انجام امور متمرکز نشود، چنین مشکلاتی وجود دارد زیرا هر وزارتخانه سایست‌های خودش را اجرایی می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet