هدر موبایل
1395/03/29 12:48:19
سرویس اجتماعی
سروش با یادآوری وقوع حادثه روز گذشته منطقه شهران؛

حادثه شهران زنگ خطری برای مسئولان شهری/آمادگی لازم برای مدیریت زلزله تهران وجود ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از نبود آمادگی لازم برای مدیریت بحران در صورت بروز حادثه‌ای همچون زلزله در تهران، گفت: برنامه‌ریزی همه جانبه‌ای برای مدیریت بحران در پایتخت وجود ندارد.
حادثه شهران زنگ خطری برای مسئولان شهری/آمادگی لازم برای مدیریت زلزله تهران وجود ندارد نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از نبود آمادگی لازم برای مدیریت بحران در صورت بروز حادثه‌ای همچون زلزله در تهران، گفت: برنامه‌ریزی همه جانبه‌ای برای مدیریت بحران در پایتخت وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107238962856.jpg حادثه,شهران,زنگ,خطری,برای,مسئولان,شهری/آمادگی,لازم,برای,مدیریت,زلزله,تهران,وجود,ندارد Icana

ابوالفضل سروش در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری حادثه روز گذشته در منطقه شهران، افزود: وقوع چنین حوادثی در شهر تهران زنگ خطر و هشداری برای مسئولان است که در صورت بروز حوادث بزرگتر در سطح شهر تهران مانند زلزله مشکلات زیادی گریبانگیر مردم این شهر خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر برنامه ریزی در سطح کلان و ملی برای مدیریت بحران، ادامه داد: متاسفانه هنوز به طور شایسته برنامه‌ریزی همه جانبه‌ای برای مدیریت بحران در پایتخت وجود ندارد، اگرچه شهرداری تهران اقداماتی در زمینه مدیریت بحران داشته اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله زیادی داریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: مدیریت بحران در کشور دارای سه سطح است که به نظر می رسد در وقوع حوادثی مانند ترکیدن لوله گاز در منطقه شهران که در سطح 2 و 3 قرار دارند بتوان مدیریت بحران نسبی داشت اما بدون شک در وقوع رخدادهایی مانند زلزله که در سطح یک قرار دارند با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

وی با انتقاد از شانه خالی کردن مسئولان در زمان وقوع بحران، یادآور شد: این اتفاقات به جهت نبود مدیریت یکپارچه است؛ امروزه در کشورهای پیشرفته دنیا شاهد مدیریت یکپارچه هستیم اما متاسفانه در ایران مدیریت یکپارچه شهری تحقق پیدا نکرده است.

سروش تاکید کرد: در حادثه روز گذشته در منطقه شهران، چندین ارگان و سازمان نقش مدیریت حادثه را داشتند درحالی که اگر مدیریت یکپارچه بود حادثه مذکور سریع تر از آنچه که انجام شد مدیریت شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: باید بررسی شود که چرا مدیریت یکپارچه هنوز عملیاتی نشده است؛ در این میان اگر خلاء قانونی وجود دارد مجلس این آمادگی را خواهد داشت تا در جهت رفع این خلاءها گام بردارد چراکه بدون شک نبود مدیریت واحد، شهر تهران را در زمان وقوع حادثه بزرگی مانند زلزله با چالش جدی مواجه می سازد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روز گذشته انفجار گاز در منطقه شهران موجب قطع جریان برق، گاز، آب و تلفن در منطقه شد و خساراتی به کارگاه مترو و چند واحد مسکونی وارد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet