هدر اصلی
1395/03/29 12:56:21
سرویس دیگر رسانه‌ها

نامه دو نماینده جمهوریخواه آمریکایی علیه خبر توافق بویینگ و ایران

دو نماینده ارشد جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا با ادعای اینکه نگرانند قصد شرکت بویینگ برای فروش هواپیما به ایران، امنیت ملی آمریکا را تهدید کند، خواستار کسب اطلاعات بیشتری از این شرکت شده اند.
نامه دو نماینده جمهوریخواه آمریکایی علیه خبر توافق بویینگ و ایران دو نماینده ارشد جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا با ادعای اینکه نگرانند قصد شرکت بویینگ برای فروش هواپیما به ایران، امنیت ملی آمریکا را تهدید کند، خواستار کسب اطلاعات بیشتری از این شرکت شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109218427687.jpg ,نامه,دو,نماینده,جمهوریخواه,آمریکایی,علیه,خبر,توافق,بویینگ,و,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز؛ این دو به نام های جب هنسارلینگ و پیتر رزکام (Jeb Hensarling & Peter Roskam)، روز جمعه در نامه ای به دنیس مویلنترگ مدیر اجرایی بویینگ خواستار 'شفاف سازی' وضع مذاکرات جاری مذاکرات این شرکت با ایران شده اند.
از جمله سوالات آنها این است که آیا بویینگ تضمین خواهد کرد که دولت ایران هواپیمای مسافربری را به هواپیمای باری تبدیل نخواهد کرد و آیا امکان پس گرفتن این هواپیما در صورت نقض توافق هسته ای وجود دارد یا نه.
این در حالیست که در کنگره تمام نمایندگان جمهوری خواه مخالف معامله بالقوه بویینگ با ایران نیستند.
سناتور مارک کرک نماینده ایلی نویز مقر بویینگ، در مصاحبه ای در راهروی سنا گفت، وی احساس متفاوتی در این مورد دارد.
مارک کرک افزود 'شما قصد اشتغال زایی دارید، ولی در عین حال نگران آن هستند که ایرانیان قصد دارند با این هواپیماها چه کنند.'
ایران سه شنبه گذشته اعلام کرد با بویینگ برای عرضه هواپیمای جت به این کشور به توافق رسیده و این توافق که در چارچوب توافقنامه بین المللی هسته ای صورت گرفته است، آسمان ایران را برای نخستین بار پس از چند دهه به روی هواپیماهای جدید ساخت امریکا بازخواهد کرد.
ایران بتازگی بیش از 100 فروند هواپیمای ایرباس نیز سفارش داده است.
به گزارش ایرنا؛ کمیسیون اروپا نیز پنجشنبه گذشته اعلام کرد، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) را از فهرست سیاه امنیت پرواز در اروپا خارج کرده است.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet