هدر اصلی
1395/03/29 15:49:29
سرویس فرهنگی
فلاحتی تاکید کرد:

قانونمند شدن شهریه مدارس نیازمند نظارت دقیق آموزش‌وپرورش/ لزوم اجرای صحیح قانون اداره مدارس غیردولتی

عضو کمیسیون آموزش‌ مجلس معتقد است اجرای قانون تأسیس و اداره مدارس غیردولتی نیاز به نظارت دقیق از سوی آموزش‌وپرورش دارد زیرا بسیاری از مدارس با سوءاستفاده از غفلت قوه‌نظارتی این وزارتخانه، شهریه‌های دلخواه از اولیا دریافت می‌کنند.
قانونمند شدن شهریه مدارس نیازمند نظارت دقیق آموزش‌وپرورش/ لزوم اجرای صحیح قانون اداره مدارس غیردولتی عضو کمیسیون آموزش‌ مجلس معتقد است اجرای قانون تأسیس و اداره مدارس غیردولتی نیاز به نظارت دقیق از سوی آموزش‌وپرورش دارد زیرا بسیاری از مدارس با سوءاستفاده از غفلت قوه‌نظارتی این وزارتخانه، شهریه‌های دلخواه از اولیا دریافت می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107553363448.jpg قانونمند,شدن,شهریه,مدارس,نیازمند,نظارت,دقیق,آموزش‌وپرورش/,لزوم,اجرای,صحیح,قانون,اداره,مدارس,غیردولتی Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر نحوه نظارت بر اجرای قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی در آستانه آغاز سال تحصیلی مدارس، گفت: اجرای این قانون به همت جدی آموزش و پرورش نیاز دارد و لازمه آن، نظارت بر حسن اجرا از سوی مدارس است؛ اما متاسفانه بسیاری از مسئولان مدارس قانون را دور زده و از غفلت قوه نظارتی آموزش و پرورش سوءاستفاده می‌کنند.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان مدارس معمولا لیست عریض و طویلی از امکانات، تسهیلات و امتیازهای خود تهیه و هنگام ثبت نام تحویل والدین می‌دهند و آن‌ها را مجاب می‌کنند که امکانات ویژه‌ای برای فرزندانشان در نظر گرفته‌اند در حالی که طبق این لایحه؛ شهریه تمامی مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی با امکانات مساوی، در هر نقطه‌ای شهر، باید به یک اندازه باشد.

وی با بیان اینکه باید با مدارس متخلف برخورد جدی شود و خانواده‌ها را بیش از این در سختی و تنگنا قرار نداد، افزود: شاید برخی از مسئولان مدارس بگویند؛ بعضی خانواده‌ها از  شرایط مالی مناسب برخوردار بوده و این پول را با رضایت می‌دهند در حالی که  شهریه‌ها باید با توجه به امکانات دریافت شوند و با میزان امکانات، قرابت معنایی قبولی داشته باشند.

فلاحتی با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از مدارس غیرانتفاعی، انتفاعی هستند، گفت: لایحه مذکور تمامی قوانین لازم برای مدیریت این مسئله دارد و فقط نیازمند رویکرد نظارتی دقیق و صحیح آموزش و پرورش است.  

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مدارس غیرانتفاعی باید بر اساس امکانات و ویژگی‌ها به رده های الف، ب و.. رتبه‌بندی شوند، ادامه داد: باید بر این اساس، سقف و اندازه شهریه‌های آن‌ها مشخص شود یا اینکه تمامی مدارس غیرانتفاعی باید حتما یک سری شرایط و ویژگی‌های تعیین شده را دارا باشند./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet