هدر موبایل
1395/03/30 10:18:18
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی:

شبکه دلالی با برنامه ریزی عرضه و تقاضا دربازار را به هم می ریزد/گرانی خرما نتیحه عدم  پلمب  بازار دلالی

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی خرما نتیحه عدم  پلمب  بازار دلالی است، گفت:دولت باید از افزایش نرخ کالاهای رمضان جلوگیری می کرد  تا مایحتاج سر سفره افطار گران تمام نشود.
شبکه دلالی با برنامه ریزی عرضه و تقاضا دربازار را به هم می ریزد/گرانی خرما نتیحه عدم  پلمب  بازار دلالی نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی خرما نتیحه عدم  پلمب  بازار دلالی است، گفت:دولت باید از افزایش نرخ کالاهای رمضان جلوگیری می کرد  تا مایحتاج سر سفره افطار گران تمام نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/44166.jpg شبکه,دلالی,با,برنامه,ریزی,عرضه,و,تقاضا,دربازار,,را,به,هم,می,ریزد/گرانی,خرما,نتیحه,عدم ,پلمب ,بازار,دلالی Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره گرانی خرما در ماه  مبارک رمضان، گفت:افزایش بیش از حد نرخ خرما یک ایراد اساسی در ماه مبارک رمضان  است و بدین معنا دولت باید تدابیری هرچه سریعتر این مشکلات را برطرف کند.

 

شبکه دلالی با برنامه ریزی عرضه و تقاضا دربازار  را به هم می ریزد

نماینده  مردم  رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شبکه دلالی بازار کشاورزی را دچار مشکل  می کند،یادآورد: شبکه دلالی با یک برنامه ریزی عرضه و تقاضا دربازار به هم می ریزد و این درحالی است که در ماه مبارک رمضان زمانی که تقاضا افزایش می یابد،دلال تلاش می کند عرضه  را کاهش دهد.

وی ادامه داد:حوزه بازرگانی باید قبل از ماه مبارک رمضان برای کنترل نرخ سفره افطار  بویژه محصول خرما برنامه ریزی می کرد تا شاهد گرانی سفره افطار در ماه مبارک رمضان نباشیم و این درحالی است که باید در مناسباتی همچون عید نوروز و ماه مبارک رمضان کالاهایی که درچرخه تقاضا قرار می گیرند را با یک  برنامه ریزی بهینه ذخیره کرد تا در شروع مناسبت ها دچار این گونه تغییرات نرخی در بازار نباشیم.

سفره افطار سفره افطار3406756/30/2014 11:17:50 AMhttp://media.icana.ir/Image/2014/06/73374_Thum.jpg
سفره افطار

 

دولت فاصله میان تولیدکننده ومصرف کننده را کاهش دهد

جعفر زاده ایمن آبادی،افزود:دولت باید برای افراد آسیب پذیر جامعه از منظر اقتصادی،یارانه ای در نظربگیرد تا تمام روزه داران بتوانند از سفره افطاری ماه مبارک رمضان استفاده بهینه کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس،ادامه داد:افزایش نرخ خرما در جیب کشاورز نمی رود،دولت یازدهم باید بازار دلالی را  پلمب کند و  از همین رو  باید واسطه گرایی و دلالی از بین برود؛دولت باید فاصله میان تولیدکننده ومصرف کننده  را کاهش دهد و ایستگاههای اضافی  را حذف کند تا دلالان در این راستا نفوذ نکند./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet