هدر اصلی
1395/04/04 11:46:44
سرویس اقتصادی
شکری:

توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه با انعقاد پیمان پولی دوجانبه ممکن می شود/ انزوای دلار در مبادلات اقتصادی

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با انجام توافق برای معامله با پول ملی ایران و روسیه،زمینه تسهیل و ارتقای روابط تجاری بین دو کشور فراهم می شود.
توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه با انعقاد پیمان پولی دوجانبه ممکن می شود/ انزوای دلار در مبادلات اقتصادی عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با انجام توافق برای معامله با پول ملی ایران و روسیه،زمینه تسهیل و ارتقای روابط تجاری بین دو کشور فراهم می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/101969.jpg توسعه,روابط,اقتصادی,ایران,و,روسیه,با,انعقاد,پیمان,پولی,دوجانبه,ممکن,می,شود/,انزوای,دلار,در,مبادلات,اقتصادی Icana

محمود شکری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص موضوع پیمان پولی دوجانبه با کشور روسیه گفت: روابط اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران در پسابرجام در حال گسترش است. 

نماینده مردم تالش ،رضوانشهر و ماسال درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:بسیاری از شرکت های ایرانی می توانند با شرکت های روسی ارتباط اقتصادی داشته باشند،بنابراین با انجام توافق برای معامله با پول ملی ایران و روسیه،زمینه تسهیل و ارتقای روابط تجاری بین دو کشور فراهم می شود. 

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:آمریکایی ها درخصوص انجام معامله با دلار محدودیت های ایجاد کرده اند،این درحالی است که با انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه می توان این مشکل را حل کرده وهزینه های مربوط به تبدیل پول به ارزهای مورد استفاده مانند دلار و یورو را کاهش می دهد.

 

ضرورت توجه به پیمان های پول دو و چندجانبه

شکری افزود:در توافق و انعقاد پیمان پولی با کشورها بطورطبیعی باید اولویت با کشورهایی باشدکه بیشترین حجم مبادلات را با ایران دارند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:بانک مرکزی باید با هماهنگی وزارتخانه‌های خارجه،امور اقتصادی و دارایی، نیرو،نفت و صنعت زمینه ی انعقاد پیمان پولی دو یا چندجانبه ر افراهم کند به دلیل اینکه انجام این مهم شرایط استفاده از پول های ملی با کشورهای عمده طرف تجاری ایران، را به همراه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet