هدر موبایل
1395/03/30 14:02:26
سرویس اجتماعی
ابوترابی خبر داد:

تهیه طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر/ تلاش برای ارتقا ستاد مبارزه با مواد مخدر به سطح معاونت یکی از قوا

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس از تهیه طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر خبر داد وگفت: در این اصلاحیه درتلاشیم تا ستاد مبارزه با مواد مخدر را به سطح معاونت یکی از قوا ارتقا دهیم تا اختیارات و قدرت آن افزایش یابد.
تهیه طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر/ تلاش برای ارتقا ستاد مبارزه با مواد مخدر به سطح معاونت یکی از قوا عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس از تهیه طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر خبر داد وگفت: در این اصلاحیه درتلاشیم تا ستاد مبارزه با مواد مخدر را به سطح معاونت یکی از قوا ارتقا دهیم تا اختیارات و قدرت آن افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg تهیه,طرح,اصلاح,قانون,مبارزه,با,مواد,مخدر/,تلاش,برای,ارتقا,ستاد,مبارزه,با,مواد,مخدر,به,سطح,معاونت,یکی,از,قوا Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، در خصوص ضرورت اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر، گفت: قانون مبارزه با مواد مخدر به دلیل عدم موفقیت‌های این قانون در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کاهش مصرف در سال‌های اخیر نیازمند اصلاح است که البته اصلاح مجازات اعدام به جهت عدم تاثیر و بازدارندگی آن باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تغییر الگوی مصرف مواد مخدر، تصریح کرد: قانون مبارزه با مواد مخدر باید بر اساس مواد مخدر مصرفی روز جامعه اصلاح شود، امروزه گرایش‌ معتادان به مواد مخدر صنعتی چون شیشه، آمفتامین‌ها، کراک، مورفین و ماری‌جوانا یا گل و نخ است که معضلات بسیاری را هم ایجاد کرده است.

وی افزود: در قانون مذکور باید اصلاحاتی بر اساس مصارف جدید مواد مخدر صنعتی و عدم جرم انگاشتن معتادان صورت گیرد، با بیمار شناخته شدن معتادان در پروسه درمان باید نخست از مواد مخدر سنتی مانند تریاک به عنوان جایگزین مواد مخدر صنعتی استفاده شود و سپس مراحل بعدی درمان پیگیری شود.

ابوترابی یادآور شد: در اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر بر پیشگیری بیش از پیش تاکید خواهد شد از این رو ستاد مبارزه با مواد مخدر باید در سطح معاونت یکی از قوا ارتقا یابد تا اختیارات و قدرت آن افزایش یابد.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر آماده است و برای آن نیز از نظرات کارشناسانه کارشناسان قوه قضاییه، مرکز پژوهش‌های مجلس و ستاد مبارزه با مواد مخدر استفاده شده و به زودی جمع‌بندی و به هیات رئیسه تقدیم خواهد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet