هدر اصلی
1395/03/30 10:48:54
سرویس صحن
جاسمی:

ریزگردهای جنوب غرب کشور 12 برابر حد نرمال است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم با انتقاد از وجود ریزگردها که مشکلات تنفسی و سرطان های بسیاری را برای مردم موجب شده گفت: ریزگردهای جنوب غرب کشور ۱۲ برابر حد نرمال است.
ریزگردهای جنوب غرب کشور 12 برابر حد نرمال است نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم با انتقاد از وجود ریزگردها که مشکلات تنفسی و سرطان های بسیاری را برای مردم موجب شده گفت: ریزگردهای جنوب غرب کشور 12 برابر حد نرمال است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103029722463.jpg ریزگردهای,جنوب,,غرب,کشور,12,برابر,حد,نرمال,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدقاسم جاسمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 خرداد) مجلس شورای اسلامی پس از ارائه گزارش وزیر بهداشت در خصوص وضعیت بهداشت و درمانی کشور با انتقاد از وضعیت آب و هوای استان های جنوب غربی کشور گفت: ریزگردهای جنوب غرب کشور 12 برابر حد نرمال است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با رئیس مجلس افزود: در این جلسه موضوع ریزگردها مطرح و نمایندگان خواهان دستور پیگیری جدی از سوی دکتر لاریجانی شدند.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از معضل ریزگردها به حوزه کاری وزارت بهداشت مربوط می شود تصریح کرد: مردم استان کرمانشاه بیش از 18 سال درد و رنج ریزگردها را تحمل می کنند.

جاسمی با اشاره به بیماری های عارض شده بر مردم در نتیجه گرد و غبار و ریزگردها گفت: افزایش بیماری سرطان و مشکلات تنفسی زاییده ریزگردهایی است که هیچ چاره ای برای رفع آنها اندیشیده نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه گرد و غبار و ریزگردها مواد معدنی سنگینی را با خود حمل می کنند تصریح کرد: درخواست بنده از وزیر بهداشت این است که حداقل خدماتی که می توان در اختیار مردم قرار داد ارائه ماسک است که این موضوع نیز مورد غفلت واقع شده است.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت از طرح های مثبت در کشور است افزود:تقویت این طرح و تأمین منابع آن جهت امر آموزش و بهداشت لازم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: تقویت تأمین منابع خدمات بیمه ای در مناطق محروم و حاشیه نشین و توجه به امر بهداشت و آموزش از حداقل هایی است که حق مردم در برخورداری از آنها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet