هدر موبایل
1395/03/30 10:36:48
سرویس صحن
سلیمی:

فاصله درآمدها در بهداشت و درمان زیاد است

نماینده محلات و دلیجان در مجلس گفت: اگرچه طرح تحول سلامت اقدام مفیدی است اما فاصله درآمدها در بهداشت و درمان همچنان زیاد است.
فاصله درآمدها در بهداشت و درمان زیاد است نماینده محلات و دلیجان در مجلس گفت: اگرچه طرح تحول سلامت اقدام مفیدی است اما فاصله درآمدها در بهداشت و درمان همچنان زیاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/44067.jpg فاصله,درآمدها,در,بهداشت,و,درمان,زیاد,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 خرداد) مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول سلامت، طرح بزرگی است که برای اجرایی شدن آن باید از آقای قاضی‌زاده هاشمی تقدیر و تشکر کرد اما نگرانی هایی وجود دارد که این طرح پس از رفتن ایشان نیمه‌کاره بماند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص منابع در طرح تحول سلامت با مشکلاتی مواجه بوده است، طبق برنامه 10 درصد هدفمندی یارانه‌ها و یک درصد مالیات بر ارزش افزوده باید به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت می‌شد اما این موضوع تاکنون محقق نشده است.

وی گفت: در بحث بیمه‌ها طرح تحول سلامت موجب سرگردانی مردم شده است. در جلسه رأی اعتماد، قاضی‌زاده هاشمی وعده داده بود که بحث بیمه‌ها و زیرمیزی کنترل شود، اما این موضوع تاکنون محقق نشده است.

سلیمی گفت: در بحث توریسم درمانی مشخص نیست که تاکنون چه اقداماتی صورت گرفته‌ است، ای کاش وزیر بهداشت در این رابطه توضیحاتی مطرح می‌کردند.

وی گفت: درآمدهای نجومی تعدادی از پزشکان بر جامعه پزشکی کشور سنگینی می کند. افزایش تعرفه‌ها بدون نگاه به منابع کشور در سال‌های آتی موجب اختلاف پرداخت‌ها به پزشکان و پرستاران می‌شود. فاصله درآمدها در بهداشت و درمان زیاد است. این موضوع موجب نارضایتی در بحث بهداشت و درمان می‌شود.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس گفت: بخش خصوصی توانسته به خوبی برنامه های خود را در حوزه بهداشت به پیش ببرد، لازم است وزارت بهداشت برنامه‌های بخش خصوصی را در بخش دولتی نیز اجرایی کند./  

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet