ایام محرم 1398
1395/03/30 10:39:23
سرویس صحن
کبیری:

انتقاد از وضعیت بهداشتی نامناسب در شهرستان‌های خوی و چایپاره/ پس از 24 سال بیمارستان آیت الله خویی افتتاح نشده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از وضعیت بهداشتی نامناسب در شهرستان‌های خوی و چایپاره گفت: بیمارستان آیت الله خویی هنوز بعد از ۲۴ سال افتتاح نشده است.
انتقاد از وضعیت بهداشتی نامناسب در شهرستان‌های خوی و چایپاره/ پس از 24 سال بیمارستان آیت الله خویی افتتاح نشده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از وضعیت بهداشتی نامناسب در شهرستان‌های خوی و چایپاره گفت: بیمارستان آیت الله خویی هنوز بعد از 24 سال افتتاح نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100784435009.jpg انتقاد,از,وضعیت,بهداشتی,نامناسب,در,شهرستان‌های,خوی,و,چایپاره/,پس,از,24,سال,بیمارستان,آیت,الله,خویی,افتتاح,نشده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید تقی کبیری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 خرداد) مجلس شورای اسلامی پس از ارائه توضیحات وزیر بهداشت در خصوص وضعیت بهداشتی و درمانی کشور گفت: شهرستان خوی و چایپاره متاسفانه از وضعیت بهداشتی، نیروی انسانی متخصص و تجهیزات مناسب از سطح پایینی برخوردار است. وجود بیمارستان‌های با قدمت بالای 80 ساله و از رده خارج شده دلیل روشن و گواه بارزی بر این مدعا است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت و درمان افزود: در سال 71 تقریبا 24 سال پیش که حدودا 6 دولت هم سپری شده بیمارستان آیت الله عظمی خویی توسط خیرین کلنگ‌زنی شده و در سال 90 هم تحویل دولت داده شده ولی متاسفانه علی‌رغم پیشرفت حدود 45 درصدی و بودجه‌هایی که در سال‌های گذشته تخصیص یافته هیچ اقدام عملی در این رابطه انجام نشده و بیمارستان 160 تختخوابی خوی که قرار بود در سال 91 افتتاح شود هنوز به اتمام نرسیده است.

وی ادامه داد: در سال جاری هم در سفر ریاست جمهوری مبلغ 125 میلیارد تومان برای بیمارستان‌های این شهرستان در نظر گرفته شده بود و قرار بود با سفر وزیر بهداشت 70 میلیارد آن نهایی شود ولی متاسفانه به دلایل نامعلوم نام این شهرستان در لیست مصوبات دولت قرار نگرفت، گویا دست‌هایی وجود دارد که برای مردم شهرستان خوی و چایپاره زندگی و حیات قائل نیستند و مرگ و میر بیماران برای آن‌ها ارزشی ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دکتر نوبخت در جلسات شورای اداری استان وعده تزریق 22 میلیارد تومان در شهرستان خوی و 40 میلیارد در مرکز استان را مطرح کردند؛ امیدواریم در سال مقاومت اقتصادی این وعده به عمل نزدیک شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet