هدر موبایل
1395/03/30 11:53:25
سرویس صحن
مسعودی پس از گزارش وزیر بهداشت:

افزایش آمار سرطان در کشور نگران کننده است

نماینده مردم نی‌ریز در مجلس گفت: افزایش آمار سرطان در کشور نگران کننده است.
افزایش آمار سرطان در کشور نگران کننده است نماینده مردم نی‌ریز در مجلس گفت: افزایش آمار سرطان در کشور نگران کننده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108138612502.jpg افزایش,آمار,سرطان,در,کشور,نگران,کننده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اصغر مسعودی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 خرداد) مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر بهداشت برای ارائه گزارش فعالیت‌ وزارتخانه خود متشکریم.

نماینده مردم نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز در جامعه اسلامی ما روستاهای زیادی وجود دارند که مردم باید در وقت اداری و روزهای غیرتعطیل بیمار شوند چرا که در زمان تعطیلی درمانگاه و درمان هم تعطیل است.

وی با بیان اینکه بسیاری از دهستان‌ها از وجود  آمبولانس محرومند تأکید کرد: به عنوان مثال در شهری که مسجد جامعش سابقه بیش از هزار سال دارد مردم برای مداوای برخی بیماری‌های معمولی باید به شهرهای بزرگ و همجوار مراجعه کنند که این مسئله خود مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

مسعودی در ادامه تصریح کرد: متأسفانه در کشور اسلامی ما به علت کمبود دستگاه رادیولوژی و سونوگرافی زنان ما مجبورند به متخصص مرد مراجعه کنند و یا باید از خیر آن موضوع بگذرند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه متأسفانه به مسئله پیشگیری قبل از درمان کمتر توجه می‌شود، گفت: با این حال باید فرهنگ مصرف دارو و کیفیت نسخه نویسی مورد توجه مسئولین بهداشت و درمان کشور قرار گیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید طب سنتی مورد توجه قرار گیرد گفت: بدون شک این داروها ضرر کمتری دارند که می‌توانند در سبد دارویی مردم قرار گیرند. شاغلان بخش طب سنتی باید از قانون برخوردار شوند. طرح تحول سلامت که در دو استان فارس و مازندران در حال اجرایی شدن است اگر مطلوب است بایددر کل کشور عملیاتی شود و اگر نتیجه دلخواه را نمی دهد باید جلوی اجرای آن گرفته شود.

مسعودی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر آمار سرطان در کشور افزایش یافته  که باید به آن توجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet